TV LG 49UK6470 nefunguje externí HDD

Zdraím!Předem se omlouvám jestli je to pro někoho prkotina nebo jsem udělal nějakou kravinu.Koupil jsem si novou TV LG 49UK6470 (zatím spokojenost), jen do chvíle kdy jsem se těšil jak si na ní pustím film z externího HDD (WD My Passport). K mému velkému překvapení se mi vůbec neukazuje v nabídce! Tak jsem si řekl, že jej přeformátuju z NTFC na FAT32, ale v nabídce nic takového nebylo jen exFAT. Ve svém "zoufalství" jsem dal i to stejně mě to v TV nefunguje Strašně moc prosím o rady které by mě pomohly problém vyřešit!Předem děkuji!Petr.//Informace o Vašem zdravotním stavu s daným problémem nijak nesouvisí. Skryty příspěvky mimo téma.Admin//

Odpovědi na otázku

Je slyšet točící se motorek v disku?

Přečetl jsem si info, ale jak mám naformátovat FAT32 když mi jej PC nenabízí?

To nechci hádat, ale nevěřím tomu, že by Windows nenabídly FAT32. To je základní souborový systém, který je nejuniverzálnější, i když má známá omezení maximální velikosti oddílu a souborů, ale jinak by měl stále být funkční.

FAT32 Windows nabizi jen u oddilu do 32 GB

Aha, tak to mě nenapadlo, flashky co mám doma, mají 16GB a harddisky mám v NTFS Tak každopádně by tam ale FAT32 asi šel vynutit použitím nějakého partition manageru, třeba Minitool partition Wizard.

Nejspíš nedostatečné napájení z TV. Někdy je na TV jeden USB s vyšším výkonem pro disky, nebo je třeba disk připojit do dvou USB speciálním kabelem https://www.lan-shop.cz/premiumcord-ku3y01-172482

Problém i bude, až to připojíš a rozeběhneš, a zjistíš, že ty filmy nejdou přehrát, protože nový televize nemusí mít licence na historické kodeky.

Většinu mám novější.

V první řadě je potřeba zjistit, jestli ten disk vůbec běží (vrní motor). Tzn. disk má dost proudu na provoz.FAT32 bych zatím neřešil, ten zvládne jenom soubory do 4GB. TV by měla podporovat i NTFS nebo Exfat. Problém by mohl být s diskem větším než 2TB.

jen pro sichr, projdi si manuál k TV, zda se tam nepíše něco o omezení kapacity připojených disků. Pokud by dejme tomu TV nepodporovala disky víc než 500 GB a ty máš 1TB tak nemá smysl laborovat s formátováním.

Limit je 2tb. Ale na nejakych strankach psal borec, ze mu bere i 4tb. Tak to nechapu.

Fleška ti v tom jede?

uplne v pohode!

1) USB 2.02) jaký externí disk připojuješ? doufám, že max. 2.5"3) připojuješ na nahrávání? někteří výrobci chtějí abys naformátoval přes jejich TV Smart do jejich souborového systému4) jestli chceš jenom přehrávat z PC, tak jde o kodeky a viz bod 2.... Co mne tak napadlo.

5) jak velkou kapacitu? některé TV nezvládají více jak 2TBAle jak koukám po netu, viděl bych to na problém s napájením.

Je to USB 3.0.; 2,5"; ano chci jen přehrávat z PC.

Problém je na 99% v napájení. Je všeobecně známo, že WD My Passport mají vyšší proudové nároky na napájení, než na př. Toshiba. A bohužel daný TV LG nemá USB 3 (má pouze 2x USB2), přesto, že je docela nový, bohužel zastaralé dávno překonané konstrukce a výbavy.Jediným možným řešením je USB kabel, o kterém píše Hugo v 10:37. Při koupi dát pozor na jeho délku - nesmí být delší než 40 cm (úbytek napětí na kabelu).

Náhodou 3,5" bych doporučil spíše. Mají vlastní napâjení.

Ja mam na sve tv jedno usb s proudem 1A,to je pro disky a pak dalsi 500mA to je pro periferie. Kukni zda tam tajy nemas vice usb. Jo to s 1A neni nikde po boku, ale vzadu u hdmi, a jinych konektoru a kdyz to mam na zdi, tak to nejde videt

Podle výrobce LG je to max 5 V a 500 mA, takže fakt ne... :/

Zdarec.Teď sem se s tím hrál celý včerejšek a nic. Potom jsem si půjčil od známého externí hdd TOSHIBA píchneme to do TV a jede bez problémů! Tak nevím v čem je chyba?!

Dle http://kr.eguide.lgappstv.com/manual/w18_mr/dvb/Apps/w4... USB zvládnou max 500mA napájení. Váš disk zřejmě potřebuje víc.

pak jedine aktivni HUB, pripadne kabel s ksandou. tj dva fyzicke USB a pak disk po jednom USB se tlaci napajeni a data a druhy pomaha napajet. https://www.lan-shop.cz/premiumcord-ku3y01-172482

ZdravímMám stejnou televizi a normálně k ní připojuji tento disk,na boční usbformát NTFCVerbatim Store'n'Go, USB 3.0 - 1TBhttps://www.czc.cz/verbatim-store-n-go-usb-3...