TV karta: stačí běžná anténa k televizi??

zdar,koupil sem si Genius Video Wonder pro III, a kdyz tam pripojim antenu od televize, obraz nic moc, prefektne funguje akorat CT1, mizerne pak CT2.na nasi televizi dou jinak vsechny programy da se rict nadherne (nova, ct1,2, prima)na primu mame specialní antenu, takže ta de špičkově, nevim proč to nefakčí i na počítači.. jestli je potřeba něco extra, nebo nejakej zesilovač.. a musí bejt kabel od anteny stíněnej??diky za pripadny odpovědiAdam Kortysz

Odpovědi na otázku

Televizni karta ma nizsi citlivost nez bezny TV prijimac, coz je logicke, takze je dost mozne ze mas na tvem tuneru horsi prijem. Kabel se pouziva bezny koaxial ( ten je samozrejme stinemy ) Mohl bys to resit zesilenim antenniho signalu pomoci predzesilovacu.

to nemá opodstatnění, tvrdit takové voloviny...vstupní díl je dnes obecně kvalitně integrovaný v piksličce a citlivost může být v pohodě standardní, jako jakýkoliv jiný TV přijimač že

Muzes kecat co chces ale fakt nezmenis. Netvrd o nekom ze keca voloviny ja mel v ruce jiz spoustu tuneru a vim o cem mluvim, kdovi jestli ty si nekdy vubec nejaky videl ale podle tve reakce zrejme ne.

Souhlas, taky mi prošlo rukama několik karet s TV tunerem a všechny měly tuner míň citlivější (horší obraz) než klasická TV. Někdy to vyřešil anténí zesilovač (stačí málo 3 až 6dB), někdy nestačil ani relativně silný signál kabelovky...Subjektivně nejcitlivější tunery podle mne asi mají lepší videa, pokud si utlumím signál, na telce začíná obraz chytat šum, ale z videa leze obraz naprosto v pohodě...

já mám prakticky stejný prolémkarta avert TV studio nebo tak nějak,když připojim satelit ,obraz perfektní,na pozemským TV kvalita,že se na to nedá koukatna televizi příjem perfektníDodnes jsem to nevyřešil,rád bych se taky něco dověděl

no, asi budu muset neco vykoumat s tou antenou, nejakej ten predzesilovac. ale stejne, mame tu "specialni" antenu na primu, a ta chodi uplne suprove i bez takovyho primitivniho zesilovace, kterej tam davame aby mela nova, ct1,2 lepsi signal. zkusim se s tim nejak poprat.

Ja ma kartu Pinnacle pctvpro. Se signálem je na tom taky hůře. Ale to každá karta. Běhalo mi to i na kabelovce a tam to bylo Ok. Ale na klasickou anténu je to horší. Prostě bedna je bedna. Ta je na to dělaná. Ale příjem mi stačí i tak. Pokud se na to dívám z nějaké vzdálenosti...

Kabel musí být každopádně stíněný! - soused zapne vysavač a ěčžář´é+ěýžíO něco horší kvalita je normální - monitor má vyšší rozlišení, než TV, takže na něm obraz vypadá hůř. Ty problémy co máš s obrazem by mohly být právě v tom kabelu (pokud jej nemáš stíněný). - Zkus to s kvalitním koaxiálem

tak uz sem si sehnal poradnou antenu, poradnej zesilovac s trafickem a poradnou robocku co sem dal nahoru na pudu. obraz uplna krasa... je to fakt spickovy... ct1 a ct2 to je dvd, hur de nova s primou , ale sem fakt spokojenej