TV karta na USB a nejde mi ju nainstalovat-poradite?

Kupil som si TV kartu a nejde mi nainstalovat.Ked ju pripojim do USB tak win xp sp1 napise ze nasiel nezname zariadenie a chce automaticku instalaciu z CD.Ked potvrdim ze automaticka instalacia,tak napise ze nenasiel ovladac a ponuka mi ukoncit bez instalacie ,ale potom TV karta je zle nainstalovana a nepracuje ,lebo nema ovladac a druhe co mi ponuka pripojit sa na internet,ale nenajde mi ziadny ovladac a hned sa pripaja na microsoft stranky.Ked som hladal ovladac u vyrobcu a nainstaloval aj tak to neslo proste to blblo vie mi niekto poradit je to TV Walker lite-USB televizna karta. a najdete ju na http://shop.agem.sk/defaultweb.php. Dakujem a to som si myslel aku dobru TV kartu som si kupil.

Odpovědi na otázku

Neuvádí manuál opačný postup instalace tak jako v případě např. USB tiskáren? Tzn. prvotně instalace software a až poté připojení zařízení..

Presne tak,ale tomu nerozumiem.Preco taka blba instalacia,ale skusal som to aj tak a ziadna zmena

Nemám osobních zkušeností s takovými potížemi, ale co jsem pochytil z minulých diskuzí na toto téma, tak máš asi po žouželkách. Hlas lidu praví, že u USB nejprve nainstalovat zařízení a až potom (na daný pokyn) připojit, jinak si tam Windows, když rozeznají nové zařízení, vecpou své ovladače, kterých se nemožno zbýti a které se zpravidla chovají popisovaným způsobem. Možná existuje nějaký způsob bez reinstalace, takže se snad ozve někdo znalejší.

Nemáš náhodou jen USB v1.x?

Skus najst zariadenie cez device manager a daj preinstalovat ovladac. Ked sa ta bude pytat na automaticku instalaciu, tvrdohlavo trvaj na svojom, ze ho najdes sam a daj cestu k tomu ovladacu, ktory mas, aj ked je nepodpisany. Inak Ti tam win da tvrdohlavo svoje ovladace. Daj bacha na to, aby si nemenil USB port, alebo postup zopakuj pre kazdy port  - v novom porte sa bude karta spravat ako nenainstalovaná.