TV karta EVOLVEO Sigma T2

Nedávno jse zde měl dotaz na vypadávání obrazu. Díky vaším odpovědím jsem problém vyřešil instalací ovladdačů.Nyní mám další problém: Při naladění stanic v DVBT2 se obraz zobrazuje trhaně.V DVBT1 tento problém není. Na dotaz v podpoře EVOLVEO mi sdělili, že mám slabý výkon CPU. Chci se proto zeptat, jestli je to možné, a co by se s tím dalo případně dělat.DELL Optiplex 755 s integrovanou grafickou kartouProcesor Inte(R) Core(TM)2 Quad CPU Q 6600@ 2,40GhzRAM 8GB64 Bit OS W7TV karta EVOLVEO Sigma T2Díky předem. J.M.

Odpovědi na otázku

Bohužel nedalo, ten počítač nepodporuje hardwarovou akceleraci, H.265, takže to počítá softwarově procesor a ten nemá dostatečný výkon. Možná by pomohlo koupit aspoň novou grafickou kartu, která H.265 podporuje.

Tento procesor by MOHL zvladat prehravani HEVC, I kdyz na hrane. Jaky pouzivas SW (jednoduchy je napr Sichbo, oblibeny pak urcite ProgDVB) a jake HEVC kodeky (doporucuju LAVFilters)?MP

Bohužel se s tím asi moc dělat nedá. Na stránkách Evolveo píší, že pro DVBT-2 je potřeba procesor řady Intel i5 na 3GHz a výš a ty máš stařičký Core2 Quad, který má více o polovinu nižší výkon - viz https://www.cena-vykon.cz/porovnani-procesory/intel... Prostě na DVB-T2 máš pomalý procesor, pomůže pouze výměna.

Zvuk je v pořádku?

Ano dalo. Na př. doplnit sestavu o grafickou kartu s hardware podporou H.265, na příklad nějakou GEFORCE GTX 1060 - stačila by i bazarová s 3 GB RAM. A případně doinstalovat pokud možno co nejnovější kodek H.265.

P.S.: Je otázkou, zda se taková inovace u tak stařičkého stroje vyplatí. Mimochodem asi koupě něčeho novějšího místo toho letitého DELLu tě v dohledné době čeká.

Už dva roky tuto klíčenku používám pro příjem DBVT2 na stroji:HP Compaq 6710bCore Duo 2,2GHzRam 3GBSSD 32 GBWin 10 Home 32 Z uváděných TV přehrávačů nefuguje pro DVBT2 dodávaný přehrávač ani žádný zde doporučovaný, proto používám VLC player k naprosté spokojenosti, má jen trochu jiné ovládání. Jednoduchý playlist jsem uváděl při tvém minulém dotazu.Anténu mám 20 let starou "matraci" se zesilovačem, 30 km západně od Olomouce chytám Olomouc (44, 50, 52), Zlín DVBT i DVBT 2. Určitě to rozjedeš ale musíš se vyhýbat teoretikům!

Ešte by bolo vhodné uviesť akú presne verziu VLC používaš, bo ono tie verzie sa líšia nárokmi na potrebný výkon hw. Je to poznať hlavne na málo výkonných strojoch. Stačí malý update a začne sa to sekať, takže je vhodné asi neupdatovať. Experimentálne mám zistené na 1.7 GHz Celerone, že čím staršia verzia, tým lepšie. Samozrejme staršia len po určitú hranicu.

Zde se podobný problém už řešil, tak si počti: https://www.zive.cz/poradna/aky-cpu-zvladne-h...

software dodávaný k této tv kartě je uplně k ho..., jestli ho používáš tak nainstaluj něco jinýho-třeba progdvb. já používám DVB Dream a spokojenost