» Poradna » Ostatní

Tv a dálkový ovladač

Dobrý den, pri stěhování jsme ztratily ovladač od tv, tak jsme zakoupily stejny ovladač, ktery by mel byt od stejne tv, ale nefunguje. Mel by se určitě nejak sparovat, ale zkousel jsem podle návodů na internetu ale nic... Třeba bude nekdo vedet. Dekuji Tv: Samsung ue49nu7100

Odpovědi na otázku

Neco jste delaly spatne, chce to chlapa

To nevim, protoze je na netu tisic návodů ale nevim ktery funguje na danou znacku a tv.

Dálkové ovladače není potřeba párovat, ostatně ani není jak, protože komunikace je jednostranná. Zkus se podívat na https://www.dalkove-ovladace.cz/ , jestli tam nemají ovladač k tvé TV.

Může mít RF ovladač. Já mám třeba takový k TV boxu. Při prvním použití jsem jej musel spárovat. Stejně tak jsem musel dpárovat ovladač k Nvidia Shield. ☺

Nic se neparuje. Bud funguje a nebo ne. Zkontroluj baterky a pokud to neni tim tak mas proste spatny ovladac

Nainstaluj si do mobilu apku, televizi připoj do internetu a ovládej ho mobilemMožná nemusíš ani do internetu, stačí WiFi, ale nevím to jistě ... hledej

Nejspíš na to potřebuje mobil s IR ...

Nepotřebuje, je to Smart TV, takže se dá ovládat po síti.

Internet mít musíš. Každá apka slouží také (hlavně) k tomu, že odesílá všechna zajímavá data na server čínského výrobce zařízení či software. Jde to mimo jiné napříč všemi zařízeními chytré domácnosti. Od vypínačů světel, přes pračky, až po chytré nočníky. Důrazně nedoporučuji používat jakákoliv zařízení, ovládaná přes apky v mobilu. Obzvlášť pokud z něj přistupujete i do bankovnictví či úřady. ☻

Bože to jsou zase bláboly... A kromě toho, Samsung není čínský. Nemluvě o tom, že mnohem rizikovější je spíš Google, protože Číňan tvoje data nemá v podstatě jak zneužít.