» Poradna » Ostatní

TV + repro

Ahojte lidi, mám takový problém ohledně tv (SENCOR SLE 48F10M4) a AV recieveru (Philips 740).Zapojím přes cinch (bílí a červený kabel) z tv do Av recieveru (do toho tv), ale hudba ne a nechce rozběhnout (i přes různá nastavení).Má s tím někdo zkušenost s takovým propojením?

Odpovědi na otázku

a je receiver nastaven na to, aby zvuk bral z line-in nebo jak se ten vstup na receiveru jmenuje?

Trochu česky... No zkoušel jsem to připojit k satelitu a tam to v pohodě šlo (stejný vstupy, černý a bílí cinch =nastavení bylo stejné a hrálo to), po zapojení do TV nic, ani ťuk.

TV nemá analog výstup. Jedině "výstupní digitální optický konektor audio (SPDIF)".

Tak to asi tazatel propojil mezi sebou dva vstupy

Jj Pro tazatele (manual):VSTUPNÍ KONEKTORY POUŽÍVANÉ PRO PŘIPOJENÍ EXTERNÍHO ZAŘÍZENÍ• anténní zásuvka ANTENNA• vstupní konektor PC-RGB pro připojení PC• vstupní konektory pro komponenty signálu video COMPONENT• vstupní konektory AV (cinch)• výstupní konektor pro připojení sluchátek HEADPHONE• 3× vstupní konektor HDMI• 2× vstupní konektor USB• výstupní digitální optický konektor audio (SPDIF)• vstupní konektor SCART• CI slot

Takže SCART taktéž padá. Jak to mám udělat, když SPDIF av reciever nemá?

Jedině převodník digital/analog.

možná něco jako:http://www.ebay.com/itm/Digital-SPDIF-Optical... (přijde tak za 3 týdny)nebohttp://www.ebay.com/itm/Digital-Optical-Coaxi... (zhruba do týdne u tebe)

Nevíš o nějakém obchodě z česka?

v ČR to bývá všechno o 50-100% dražší + navíc ti napálí třeba stovku poštovné. Tyhle kravinky kupuju zásadně přes Ebay / Aliexpress.

Ok, děkuju :)

TV nemá S/PDIF výstup.

Pardon, chtěl jsem napsat "MÁ" výstup. ☺

Ta TV skoro určitě nemá audio výstup na cinch. Takže zkusit kabel nebo redukci scart/cinch.

Zkusím to přes scart (redukci tu mám). Je tu i jiná možnost či nikoliv?

leda přes sluchátkový výstup, ale tam si musíš ručně ohlídat úroveň hlasitosti a beru to jako totál nouzovku.

Použít optiku.

Tak ani na scart není audio výstup ... viz výše.