» Poradna » Mobily

TV - SONY vs Samsung kterou?

Ahoj,sháním televizi do 13 tisíc, která by měla být určena především na sledování filmů a bude připojena i ke konzoli a občas i na standardní vysílání. Má kritéria jsou cena do 13 tisíc, Smart TV, velikost maximálně 108 cm úhlopříčka a podpora DVB-S2/T2.Vybírám z těchto dvou:https://www.alza.cz/43-sony-bravia-kdl-43wd75... https://www.alza.cz/40-samsung-ue40k5572-d408... Můžete mi některou z nich doporučit?Díky Alexps: Rozumím tomu jako koza petrželi.

Odpovědi na otázku

Ale to jsi na špatné adrese. Zde nejsou žádní výrobci ani prodejci aby ti doporučovalinějaké výrobky. Ale jedno ti přece doporučím. Nekupuj TV jejíž obraz jsi na vlastní oči neviděl (a byl s ním spokojen). NIKDY.

Třeba si v Alze osobně prohlédl, u obou je ikona "vystaveno".

Pokud by byla primárně pro "standardní vysílání", bral bych klidně i 2K LCD. Pokud by byla primárně pro počítač nebo přehrávač, asi bych připlatil na 4K. Ale to je jen můj osobní názor. Ne každý potřebuje špičkový obraz.

Ja by som zasa TV ako monitor k PC nikdy nepouzil. Na nejake prezentacie typu Kiosk v pohode, ale sediet pri tom a pozerat na ten hnusny obraz by som teda nechcel. Pri vyrobe Monitirov k PC sa musi dodrziavat ovela prisnejsie normy a kvalita panelov musi byt uplne inde(a panel je drahsi) ako pri TV.

Na TV se dojít podívat. Jsou TV za 20.000, které mají lepší obraz než drahé. Obecně dobré TV jsou Sony, Panasonic, Sharp... Samsung bych si nebyl tak jistý. Každopádně zajít se podívat. Rozlišení je na vás.