» Poradna » Mobily

Tv - nefungují programy multiplexu 2,3

Zdravím, cca od pátku máme problém s televizi, fungují na ní pouze programy z multiplexu 1 (tj. čt1,čt2, čt24, čt sport + radiostanice), - ostatní stanice televize nejprve zobrazovala jako "bez signálu" ; po novém spuštění ladění programů je tv nenašla už vůbec. Zvláštní je, že přes tuner DVD rekordéru fungují všechny programy v pořádku. Kdyby byl slabý signál, špatná anténa tak by programy neměly nefungovat ani přes rekordér. Jedná se o tv Sony Bravia, rekordér je také značky Sony. Ladit jsem zkoušel připojením koaxiálního kabelu jak "napřímo" z tv výstupu ve zdi, tak i přes rekordér - Vstup->výstup->TV se stejným výsledkem. Problém nastal bez předchozích zásahů. jediné co mě napadá je, že může být horší signál nebo je nějak rušen a tuner v tv je "citlivější" a stanice prostě nenajde Děkuji za případné návrhy jak problém odstranit.

Odpovědi na otázku

Zkus TV zresetovat do továrního nastavení.

Příčin může být několik:- rušení (projde jen nejsilnější MX ČT)- technický problém na anténním systému- technický problém v TVDVD tuner může mít lepší VF parametry a chytne i slabší signály z antény, nebo překousné pžípadné rušení.

Ešte jeden "chyták" je v tých televíziách - nastavenie regiónu. Môže mať nastavený iný region než ČR a preto tie frekvencie nenaladí, resp. nenájde.

Poraďte prosím, multiplex 23 nefunguje, mám settop box na DVBT2 ale Barandov, Nova atd. asi týden nefunguje ani po přeladění. Te. 604430943. Děkuji