» Poradna » Programy

Tužkové baterky nebo lionka v digifoťáku???

Ahoj,chci se zeptat, jestli si mám koupit digifoťák na tužkovky nebo lionku(nebo jak se tomu říká). Na netu jsem se toho moc nedozvěděl. Prý jsou  foťáčky na tužkovky levnější, protože si musím dokoupit nabíječku a nabíjecí (dražší) baterky, ale zase když se mi lionka pokazí je zase drahé koupit novou. Jinak prý zásadní rozdíl není (myslím ohledně funkčnosti)Kdyžtak ještě přidejte nějaké tipy na digifoťáky do 6000 Kč, které mají : 5mpixlů a solidní ozvučené videosekvence.Díky moc

Odpovědi na otázku

Já raději na tužkovky, ale velikostí se nemohou rovnat ultrakompaktům na akumulátorek. Na akumulátor vyfotíš +- 300 fotek a pak musíš najít zásuvku abys mohl nabíjet, tužkovek máš víc, jen je vyměníš a je to Nedávno jsem kupoval kamarádce ultrakompakt Sony W30 a oproti plnohodnotné verzi W50 má nižší cenu a o 0,5" menší displej, ale furt má 2" a to stačí, ovládání dobré, optika taky a fotí dobře. Menší problém je že má kartu MS Duo a ta stojí tak 1200(1GB) což není zrovna levné, jinak foťák samotný do 6k pořídíš (akumulátor je součástí balení).

Sekvence a dokonce v rozlišení 640*480(15 nebo 2x FPS) se zvukem...

Každý zdroj energie (výměnné tužkové aku nebo vestavěný LiOn) má své výhody a nevýhody a to si musí rozmyslet každý sám, co je mu pro jeho potřebu výhodnější. Můj první digi foťák byl na tužkovky, teď mám LiOn a nestěžuji si.Co se týče konkrétního typu, zkus se podívat na Canon A520 nebo A530.

Baterky bych bral jen jako vedlejsi parametr, urcite bych se podle toho nerozhodoval. Ale myslim si ze tuzkovky maj vic vyhod.Ja jsem driv mel fotak na AA a ted mam na LION a tady jsou rozdily:-na AA me vydrzel 400-500 fotek, na Lion me vydrzi cca 150-200.-Doma se me ted vali vsupliku tri sady NIMH baterek a novemu fotaku mam jen jednu Lionku rezervni Lion me bude stat cca 600kc neoriginalni.-U lion nemam zaruceno ze ji za 3 roky sezenu-Lion musim dobijet v neuniverzalni nabijecce kterou musim vsude tahat sebou. Nabijecku na NIMH bateku ma kdekdo, tak jsem klidne NIMH baterky nabijel u rodicu nebo v praci a nemusel jsem vsude tahat nabijecku, kdybych ji zapomel (treba na dovolene) tak neni problem ji v elektru koupit. Kdyz se me strati nebo pokazi originalni Lion nabijecka, tak nova je pekne mastna.-budu si kupovat externi blesk a ten bude pravdepodobne na NIMH takze ted budu muset sebou tahat dva ruzne nabijecky a dva ruzne druhy baterek(nimh a Lion). Mnohem praktictejsi kdyby byly obe zarizeni na stejny typ baterky.-NIMH baterky jsem pouzival i vjinych zarizeni-na NIMH existuje solarni nabijecka, pro lion nevim-starej fotak me na normalni alkalicke ktere se daj koupit vetsinou i v trafice nebo nejblizsim samosce vydrzi 50-80 fotek coz vnouzi se hodi-....

Jeste doplnim abych nekrivdil Lion.Lion ma vyhodu:mensi hmotnost(coz je ale casto i nevyhoda)netrpi tak samovybijenim jak NIMHzanedbatelny pametovy efekt

Je to na vašem výběru. Jeden z ukazatelů je použitý zdroj el. energie. Akumulátory Li-pol -mimo jimé používají se v mobilech - umožňují navrhnout menší a lehčí foťáky - tzv.stylové. Výhoda je ta, že můžeme kdykoli akumulátor dobít a i po několika měsících je stále skoro na 100% nabitý. Nabíječky bývají většinou obsaženy v prodejním setu. Nevýhoda je, že je dražší - to když si chceme koupit náhradní, a v životnosti, která bývá 2-3 roky. Když se akumulátor vybije či poškodí, bývá problém ho sehnat(myslím tím někde na dovolené mimo města). Tužkové akumulátory nebývají ani s nabíječkou vždy obsahem prodejního setu. Je potřeba počítat s dodatečnou investicí. Netřeba však kupovat drahé originální příslušenství. Výhoda je levná koupě náhradních akumulátorů, jejich životnost bývá 5-7 let. V případě vybití či poškození není problém koupit skoro kdekoli tužkové baterie - alkalické. Nevýhoda je také v tom, že mají tzv. samovybíjení - po několika měsících se vybijou. Nejhorší je, že se tváří jako nabité, ale po několika snímcích je konec. Tomu se však dá zabránit jednoduchou cestou - pořádkem.Jinak k fotoaparátu do 6k a se solidní ozvučenou videosekvencí. Chtěl bych vás upozornit, že si kupujete fotoaparát a ne kameru. To jen aby jste nebyl nemile překvapen.Ještě tip. Při výběru aparátu se nezaměřujte na počet megapixelů(pro foto 10x15 cm bohatě stačí 3Mp). Raději hodnoťte kvalitu objektivu, jek se vám foťák drží v ruce, ovládá a celkové zpracování- dobré před koupí vyzkoušet. Jaké paměťové karty používá - budete muset přikoupit a je mezi nimi cenový rozdíl. To jen v rychlosti.

Rozhlédni se u značky Panasonic, tam máš obě výhody splněny, cena do 6 ti tisíc, 6 mpixlů,vícenásobný Zoom, tužkové bat.s min.výdrží okolo 300 snímků/koupíš je všude na světě/, stabilizátor obrazu a to poslednější.....nádherné obrázky. Ty ostatní technické vymoženosti si najdi v recenzích, zde by bylo málo prostoru.