» Poradna » Web a internet

Turbo internet

dobrý den, ve smlouvě od poskytovatele internetového připojení mám dáno 30mb/down. stal se nějaký zázrak a test rychlosti připojení mam poněkud větší 89-91mb/down a 40-60 up ,a můj dotaz zní:je to to nák vysvětlitelné ?

Odpovědi na otázku

samozrejme, napr. preklep pri vyplnani zmluvy, 300 sa pise s 2 nulami

:D bohužel překlep není za 350kč měsíčně

tak potom sa pomylil technik co ti nastavoval limit rychlosti

Nic není nemožné, já mám 100/100 Mb/s za 249,- Kč.

Vysvětlení je spousta. Od technických závad přes lidská opomenutí až po úmysl. Třeba můj provider každé cca 2 - 3 roky přijede vyměnit klientskou anténu a do pár měsíců pak přichází e-mail s oznámení o navýšení rychlosti všem klientům. Ale je pravda, že to nebývají násobná zrychlení. Trojnásobná určitě ne.

Záleží aj od toho ako je to zmerané. Ak sa posielajú komprimované data a na strane klienta sa dekomprimujú až za meracou sondou, tak naozaj to vychádza rýchlejšie ako je v zmluve. Podobne sa dá zvýšiť kapacita HDD bežne na dvojnásobok, ale dá sa aj na desaťnásobok uvádzanej kapacity pri kúpe toho HDD.

bohužel nejsem moc IT tak to moc nechápu měřím normálně na rychlost.cz :)

Nemas silesnet? Oni totiz garantuji 30/30Mbit coz neni max ale minimalbi rychlost a max je to co da linka. Takze neomezuji shora, ale zezdola. Ja mam 30/30 ale jedu i 80Mbit kdyz libka dovoli. Tomu rikam korektni jednani. Proc skrtit linku, stejne neplati za prenesana data ale za konektivitu. A kolik protece je jedno.

děkuji za jednu z mála normálních odpovědí.ne nemám moje omezení (které moc nefunguje) je bohužel v rychlosti :(

Ty nas ale rychlejsi net, nez mas ve smlouve. Tak jsem to pochopil nebo ne?

Taky jsem u silesnetu na wifi a paráda!! předtím jsem byl u místního který měl vysílač 20m od mého domu a tak nestabilní a zarušený internet jsem v životě nevidělOd toho co jsem dva roky zpátky přešel k silesnetu naprosto žádný problémA to ani nemluvím o tom že to dokáže jet i rychleji než co je ve smlouvě až do kapacity vysílače což je někdy i 100Mbit mohu jen doporučit

Presne tak. Navic ja jinou moznost nemam VDSL 50/5Mbit Horalnet a jine jsou křapy. Ja uz na siles jsem 12 let a jen jedna porucha na PoE a vymeneno v den poruchy.