» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tuhnoucí programy ve Windows

Dobrý den. Zdá se mi, že mám problém s W10. Nejdřív jsem si myslel, že to dělají programy, ale teď mám podezření na Windows. O co jde? Zamrzávají mi některé programy (Freemake Video Converter, Acrobat Reader DC). Když zadám třeba volbu nastavení, nebo nápovědu, tedy okna související s programem, tak se v pohodě otevřou. Jak ale zadám nějakou volbu třeba Otevřít, nebo Uložit jako, tak místo okna s nabídkou míst v počítači program vytuhne. Zkoušel jsem i změnit spouštění (jako WXP), spustit jako administrátor a nic. Nemůže mít na to vliv že mám W 64bit a programy jsou 32bit?

Odpovědi na otázku

Vytuhne a pak za nějaký čas jde nebo musíš na tvrdo restart ?

FVC vytuhne a po několika kliknutí se tam objeví dialogové okno Program neodpovídá. Po volbě Ukončit program, se pak program ukončí.Adobe Reader vytuhne totálně, jde pak ukončit přes Správce úloh.

Koukni, jestli při tom trvale nesvítí HDD LED.

Ano ano

Ne, trvale nesvítí, jen lehce poblikává.

Zkus zda to dělá i při vypnutém antiviru.

Vyzkoušeno. Z pěti pokusů, 2x fungoval a 3x vytuhl.

Píšu, aby to mělo nějaký konec. Zkusil jsem Bitovou kopii systému zhruba tak týden starou (to PC bylo v pořádku). Kopie skončila chybovou hláškou "Došlo k neznámé chybě č.XXX" a po automatickém restartu mi napsal BIOS " Missing Operating System". Pomocí instalačního DVD jsem zkusil opravu bootovacího sektoru a... ufff! Rozběhl se! Rozběhl se do stavu té zálohy a byl opět svižný! Provedl jsem okamžitě antivirivou a adwarovou kontrolu a bylo tam toho požehnaně! Takže si myslím, že na vině byly viry.

Dělat si zálohu která neobsahuje mbr a ještě zavirovaného systému k tomu, to je tedy unikát...

Tak to nějak nechápu. Žádnou zálohu jsem si nedělal, vytvořily si ji Windows samy, automaticky, dle nastavení. Nevím jakým způsobem se dá ve Windows zkontrolovat stav vytvořené zálohy zda je funkční. Rád se poučím.

Windows sám automaticky nezálohuje, to nejdřív člověk musí zapnout a nastavit, vím to, protože na mne Windows občas křičí, aby zapnul zálohování. Což ignoruji, protože mám na to jiný program.

Myslíš samozřejmě špatně. Ta škodná jsi ty. Takovým jako ty nejen nepatří vyspělé OS do rukou, ale navíc by měli mít zákaz používat prostředky typu "klon". Ty víš "hov.no", ty pouze pracuješ způsobem "ad hoc". A to nejde.

Samozřejmě "milánek".

Hmm, a co tam máš dál?

Čo správca úloh, časť Disk?

A jseš si jistý, že hard disk není poškozený?