» Poradna » Programy

TrueCrypt & Windows Web Server

Zdravim,

je prosim dobry napad kombinovat TrueCrypt a Windows Web Server za ucelem dosazeni vetsi bezpecnosti pro pripad jakehokoliv utoku?

Bud ve variante zaheslovani pouze intepub casti, nebo pripadne celeho systemoveho disku. Jak se pripadne ovlivni vykon serveru? Dramaticky? Zanedbatelne?

Diky za nazory

Odpovědi na otázku

Musíš si uvědomit, jak funguje TrueCrypt a podobné programy - šifrovaná data jsou chráněna pouze v případě, že kontejner, který je obsahuje, není připojen. Jinak se chovají úplně jako nešifrovaná. Pokud ovšem potřebuješ, aby ta data byla přístupná (např. přes net), tak jejich kontejner musí být připojený a tudíž prakticky nechráněná. Víceméně jediný bezpečnostní přínos, který ti TrueCrypt v takové situaci přinese, je, že pokud útočník přijde k počítači a zresetuje ho (protože se neumí dostat přes zamknutou konzoli), tak už se k datům nedostane, protože se při resetu odpojí. Každopádně ti to ale nepomůže proti tomu, že útočník skrz chybu webserveru získá přístup ke konzoli nebo že skrz SQL injection ve tvých skriptech smaže celou databázi.

Vyborny ... Dekuju.