» Poradna » Programy

Trideni kolekci v jave

mam kolekci ARRAYLIST v jave a jako polozky teto kolekce jsou dany objekty tridy Disk,ktere v sobe maji promenne jmeno,nazev,rok atd(v podstate jednoduchy seznam disku)...Potreboval bych setridit celou kolekci dle napr.jmena disku. Jde to a jak?

diky

Odpovědi na otázku

Ano jde to.
Ta trida disk musi implementovat rozhrani "Comparable" a musis ji napsat metodu "public int compareTo(Object o)" aby vedela jak to ma seradit.
staci neco ve stylu:
return jmeno.compareTo(o.jmeno); // tohle asi nebude uplne spravne, ale to uz si opravis.