» Poradna » Programy

Třídění dat v excelu - funkce

Zdravím, dostal jsem v práci skvělý úkol dát dohromady databáze a utřídit je. Sranda v dnešní době, říkal jsem si, že to bude tak na jedno odpoledne. Chyba lávky. Data jsou v tak katastrofálním stavu, že se tím budu prokousávat tak 14 dní. Předesílám, že jsme neziskovka a rady na placené databázové systémy jsem již dostal, bohužel je to pro nás scifi. Nečekám, že mi tu někdo doporučí nějaké instantní řešení, ale pomohly by mi 2 jednoduché funkce, které jsem doposud googlováním nenalezl. 1) Funkce, která mi umožní v Excelu vyhledat všechny buňky obsahující určité slovo a označit je. 2) Totéž pro řádek, tj. označit všechny řádky obsahující určité slovo. Budu velice vděčný za všechny rady! Mějte se hezky a přežijte ponděli!

Odpovědi na otázku

Na to bych si napsal jednoduché makro.

To kdybych uměl.

http://www.mrexcel.com/forum/excel-questions/725... Tohle by mohlo umět, co potřebuji, nepletu se? Díky

Nepíšeš v jaké verzi MS Office to je, ale jinak bych asi zkusil použít podmíněné formátování a na základě nálezu nějakého slova bych si nechal označit buňku nebo řádek, podle potřeby.