» Poradna » Mobily

Trhaní videí z notebooku Dell G5 na Sony 55" TV

Dobrý den,mám 55 palců velkou televizi Sony KD55XF7077SAEP a k ní připojuji můj notebook Dell Inspiron 15 G5 (5587) i7-8750H, 16GB, 256+1000GB, 15.6", nVidia GTX 1060, 6 GB, přes HDMI kabel AlzaPower Premium HDMI 2.0 High Speed 4K.Zajímalo by mě, jestli je tato sestava a grafická karta příliš slabá pro tento účel, protože se mi skoro každé větší video ( řekněme nad 2GB) v TV dost trhá, nemusí jít ani o rozlišení 4K, i ve Full HD je jakákoliv rychlejší pasáž videa trhaná a v podstatě nekoukatelná. Nestíhá to grafika, nebo je problém někde jinde? Na přehrávání videa používám VLC player a někdy BS player, většinou bez rozdílu.Díky za každý konstruktivní názor.Lukáš

Odpovědi na otázku

Poradim amatersky konstruktivne, nepomohlo by mrknout na aplikaci nebo rozhrani ( nevim jak ppjmenovat spravne)grafiky v notebooku a mrknout pro funkci připojeného zařízení na nastavení ( parametry ) ?

Možná máš.na.liste dole vpravo nvidia ikonu a.tam se mrknout zda.neni něco špatně nastaveno , co , to už neporadím, televizi by to být nemelo

No já právě nevím co by tam mělo být špatně/správně nastaveno. Podle mě by měl tento NTB úplně v pohodě utáhnout i 4K video bez jakýhokoliv sekání, ale možná se pletu. Nemůže být problém s rozlišením? NTB má nativní 1920x1080, kdežto TV má 3840x2160. Nevím si s tím rady.

A v.tom nastavení by to tak i mělo být vybráno, povedlo s e ti to najít?

Je to tak nastavený.

Vím co udělat aby to bylo rychlé vyřešeno, volat kamkoliv by mohlo daného otravovat , tzn zavolat na servisní linku dell, že máš tento notebook at poradí, popřípadě na nvidia...poslední varianta možná nejlepší, zavolat někomu kdo dělá servis pc

Spis se podivej jak mas nastaven obraz a jeho ruzna vylepseni na TV, ta to dost pravdepodobne zpusobuji.

No nejsem si jistý, protože když pustím třeba Netflix tak se to neseká. To by na to mělo přece stejný vliv, nebo ne?

Predpokladam ze nastaveni obrazu, stejne jako u jinych televizi je pro jednotlive vstupy samostatne... takze muze byt rozdil kdyz to poustis z interni aplikace v TV a z externiho zdroje pres HDMI... Taktez to muze byt spatne prizpusobenou obnovovaci frekvenci vuci prehravanemu videu (24/30/50/60 FPS)

Dobře, díky moc, večer na to mrknu.

TV Sony mají v menu položku: Podpora 4k zařízení. Ale teď přesně nevím. jestli se to vztahuje i na HDMI vstupy. Určitě to funguje na USB3 vstup.