» Poradna » Programy

Trhané video ve Vistě

Pokud přehrávám video na svém notebooku s Vistou, tak je občas to video trhané (občas se to zázračně srovná, občas ne). Nejmarkantnější je to v BSPlayeru, kde používám vykreslování DirectDraw (protože klasické vykreslování ve Vistě nefunguje). BSplayer se taky občas jen tak sám od sebe bez varování zavře. Trhané přehrávání je občas pozorovatelné i ve WMP a VLC playeru. Mám Vistu Home Premium, CCCP Codec Pack (zkoušel jsem i K-lite, ale stále stejné). Ten notebook není žádné ořezávátko: CPU Intel Core2 Duo P8400 2,26 GHz, 3 GB RAM, GPU GeForce 9600M GT 512 DDR2.
Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Nikdo neporadí?

Zkus MPC- media player classic, soucast instalace CCCP codec packu.

Z toho, že to dělá ve všech přehrávačích (mimochodem občas i při přehrávání DVD v Power DVD), jsem vydedukoval, že problém asi nebude v přehrávači, ale někde jinde. Teď jde o to, kde.

Nikdo se s tímhle problémem nesetkal?

Něco podobnýho sem viděl, video z CD/DVD cukalo při požadavku na vyšší datový tok, po nakopírování na HDD nebe a dudy
Tipoval jsem zaprášenou optiku, nebo problém v BIOSu a zapojení IDE zařízení, ale nedovolili mi to rozebrat, tak nevím čím to vlastně bylo.

Ono to občas dělá, občas ne. Asi jak se Vistě zlíbí.... Dělá mi to jak při přehrávání z DVD, tak z harddisku.

zkuste si přečíst tento blog blog.webtrh.cz ...

Hezký, no.... ale je to pravda? Proč o tom teda třeba tady na Živě neinformovali?

nevim, jak ostatni, ja mam vistu na compu jiz pres rok a zatim mi vse jede bez problemu. zkusil bych nainstalovat nejnovejsi directx, potom zpustit cccp insurgent a presvedcit se ze jsou odinstalovany vsechny kodeky mimo cccp. vyresetovat nastaveni cccp kodeku na default, vypinam pouze zobrazovani ikon v liste a vyzkouset prehravani.

Tak chvíli to bylo dobrý a dneska to začlo zase.

Zkus si stahnout a nainstalit SMPLAYER, treba z www.gigamania.cz
nebudes potrebovat zadne dalsi kodeky, vse muzes ze systemu vyprat.
Tento prehravac - puvodne vymysleny pro Linux a teprve nedavno portovany pro Windows - si vsechny nejbeznejsi kodeky instaluje sam a mne osobne se velmi osvedcil jak na XP tak i na Viste.

Já už něco podobnýho zkoušel - GOM Player, ale bylo to stejný, takže pochybuju, že by to s timhle přehrávačem bylo jiný. Ona totiž výměna kodeků nepomohla. A dělá to dokonce i ve Windows Media Playeru a Power DVD.

Nesmyslné kombinace kodeků. Ty jsou nízkoúrovňové, takže je z OS nedostaneš.
Řešení:
1) návrat stavu OS ze zálohy z doby, kd nebyly instalované žádné kodeky;
2) nainstalovat jen Power DVD a nic víc.

Já už reinstal zkoušel. Na čistý OS jsem instaloval CCCP a BSPlayer. Chvilku to šlo, ale pak to bylo zase stejný. Na PC s Win XP mám PowerDVD i CCCP a vše funguje v pohodě.

Neviem, preco si vsetci zasieraju system kadejakymi kodek pakmi, ked na vsetko staci obycajny ffdshow filter? Odinstaluj vsetky kodeky a packy a iny bordel.

V CCCP je ffdshow.

Tak jsem zkusil ten FFDshow filter a je stále stejný.

Problem bude zrejme v hardveri. Co robi procesor pri prehravani videa? Vysleduj v task manageri vytazenie procesoru. Pripadne skontroluj nastavenie grafickej karty - ci nemas vypnutu harwerovu akceleraciu trebars. Pripadne najdi nove ovladace ku grafike.

Ovladače GK jsem aktualizoval na nejnovější z laptopvideo2go.com. Na to ostatní se kouknu.

Aktuální ovladač zobrazení neumožňuje provést změny nastavení hardwarové akcelerace. Takže nic nezměnim. V diagnostice DirectX je akcelerace povolena.

Tak jsem zkusil nainstalovat ffdshow a pokud ho povolim i pro DivX a XviD, tak je video trhané, pokud ne, tak není, ale zase WMP se dožaduje kodeku, ale vide přehraje.

Tady jsou screeny ze Správce úloh (při přehrávání v BSplayeru a WMP):
img410.imageshack.us ...
img524.imageshack.us ...

Mas nainstalovany aktualny DivX Codec 6.8.4. ? Free na www.divx.com ... .
Stiahni si program GSpot 2.70a (free, URL si nepamatam, ale najdi cez Google), otvor v nom problemove video, a napise ti jeho parametre (velkost audia,videa v MB aj v pix, rychlost snimkov, pouzity kodek video aj audio, pomer stran, atd.).

Přeinstaloval jsem PowerDVD a znovu nainstaloval CCCP. Chvilku to bylo dobrý, ale teď to začlo zase. Nechápu, proč nejde na hardwarová akcelerace nastavit (btw mám jsem admin). Už fakt nevim, co s tim.