Třetí reklamace hdd

Dobrý den,před měsícem jsem sem psala ohledně reklamace notebooku lenovo 110i 15iap. První reklamace byla vybouleny hdd s krytem a zpomaleni - vyřešeno výměnou hdd, druhá reklamace byla trvající zpomalení - opět mi vyměnili hdd (prý byl vadný po jednom dni používání) a opět je počítač ve stejném stavu zpomalení, opět půjde na reklamaci. Prosím, jestli byste mi mohli říct, jestli tentokrát tam dali alespoň správný disk. Původní: WDC WD10JPCX-24UE4T01. výměna: 5 H20L22184 1TB NBC LV RW1DST1000LM0351THDD (tento podle minulé diskuze byl na způsobu SMR, takže tam prý nepatřil, viz: https://m.zive.cz/poradna/zpomaleny-pocitac... Nynější: 5H20L22184 1TBNBCLVRW1DST1000LM0351THDDDěkuji.

Odpovědi na otázku

Omlouvám se, jedná se o lenovo V110-15iap

jediná správná odpověď zajdi si za právníkem, ať ti pomuže a oni ti vrátí peníze a kup si noťas jinde....jinak určitě si necháváš dokumentaci od minulých reklamací že ?každopádně si kup jinej noťas co třeba tohle:https://www.alza.cz/hp-250-g6

Dokumentace samozřejmě mám. Noťas jsem vyzvedla včera, dnes zapla a je opět pomalý, ke všemu ještě hlučný. Rovnou ho dnes vezmu zpět na třetí reklamaci stejné závady. Předpokládám, že prodejce rovnou řekne, že to musí poslat na posouzení, takže další (třetí) měsíc bez ntb. Mají kliku, že jsem studentka, být na tom ntb pracovně závislá, tak nevím teda.

N před číslem procesoru znamená NEBRAT. Řada 5000 už je sice pokrok, ale pořád jsou to líné mrchy.

Teď se dokonce samovolně vypl, podobně se mi vypínal acer, když se přehřál, jak kdybych ho vypla přes tlačítko. Čím to může být?

Má lásko, oni si s tím diskem fakt dělají 3,14ču.Když rozluštím ten jejich kód, tak je tam o p ě t ten samý disk se SMR, tj, Seagate ST1000LM035.Tohle fakt není disk na systém pod Wokna.Mám záměrně disk se SMR na systém ST500LM030, ale pod Linuxem a tam to frčí jak z praku, když člověk umí obejít slabiny SMR.Ale na Wokna jako systémový fakt ne!!!!Kdyby ti stačil na systém 500GB, tak s PMR při výšce 7mm např. https://www.tsbohemia.cz/western-digital-500gb-2-5... Z dostupných, se slušným výkonem v kategorii 5 400ot. Tady není fakt z čeho vybírat. Ten původní má nástupce WD10SPZX a podle cache je už SMR. WD tradičně neposkytuje žádné rozumné technické specifikace, aby se to dalo prostudovat a ne odhadovat.

Nápad na řešení? Mně stačí i 100gb, za dva roky používaní jsem víc jak 50gb z toho 1 terra nepoužila. Teď tam jdu znovu s tím, že počítač je pomalý a teď i hlučný (tak hlučný disk jsem ještě neslyšela) a navíc se samovolně vypnul. O pokusu otevřít fotku ani nemluvím. Nejvíc mi vadí to, že zas měsíc čekání než se někdo vyjádří, za poslední 2 měsíce jsem ten noťas měla doma necelé tři dny.

Nápad na řešení tam už máš. Pokud ti stačí 500GB a chceš HDD, tak mám pro sebe otestovaný jako náhradní, co jsem psal:https://pevne-disky.heureka.cz/wd-500gb-2_5-sata-5400rpm... A nebo tam dát SSD. Ale s cache DRAM a ne se SLC. Kolegové přes tohle poradí.

To už koupím nový noťas, chci vrátit peníze. Další disk od opravce nechci.

Sorry nečetl jsem to tady celé, ani to předchozí vlákno, nicméně:1) Podle toho co jsem našel, tak ten NB je sračka s procesory jako je N4200, nebo straší N3350. To v kombinaci s jakýmkoli HDD bude neuvěřitelná plečka sotva schopná slušně spustit prohlížeč. Navíc ještě jen 4GB operační paměti, to dnes vyplníte pár otevřenýma tabama v prohlížeči a pak už je nutné to swapovat na disku => opět mohutné zpomalení.Jste si tedy jistá, že je problém z diskem, a ne celým NB? Co znamená, že to je pomalé?2) Disk si můžete doma otestovat. Např pomocí HDtune, nebo načtěte smart pomoci crystaldiskinfo (ke stažení zde: https://crystalmark.info/redirect.php ) Normálně to na ploše spusťte a vyfoťte printsreenem. Pak to sem vložte pomocí https://ctrlv.cz3) Nápady na řešení jsou v podstatě 3:a) uděláte další reklamaci a dopadne to stejněb) Zkusíte ten NB vrátit a koupit něco, co má alespoň trochu výkon. Tedy něco co nestálo 7tis (tyhle krámy se prodávají cca do 10tis, proto se říká, že do 10tis nemá cenu nic kupovat, jsou to sračky)c) Výkon vám stačí a jste si jistá, že problém je opravdu jen to HDD. Tak při reklamaci požadujte výměnu za nějaké rozumné SSD, jako třeba MX500 - 250GB. Případně si ho vyměňte sama a reinstalujte Windows (nebudete muset čekat na reklamaci - je ale třeba nutné něco o tom vědět a tenhle NB nemá přístup k šachtě zespoda, takže se musí rozebrat celý => je třeba být trochu šikovný).

PS: tady je ten váš NB (nebo jeho šasi) a vyměňuje tam HDD za SSD. Není to zase tak složité:https://www.youtube.com/watch

O procesoru jsem se dozvěděla až tady na diskuzi cca 2 měsíce zpět. Ačkoliv je to pro někoho neuvěřitelné ten ntb do vyboulení normálně funkční. Používala jsem teda jen ms office, chrome, fotky a filmy. Nyní je tam problém spustit fotku nebo prohlížeč. Jestli je to diskem nevím. Nicméně mi servis 2x reklamaci uznal a vyměnil disk.

Jo, procesor má s degradující sběrnicemi, takže je rozumné se ho zbavit v reklamačním řízení.A že byl funkční, na to co potřebuje, můžu potvrdit. Pokud i měla pomalý HDD, ale s PMR, tak to funguje snesitelně.Mám něco podobnýho v bledě modrým https://www.mironet.cz/hp-250-g6-cerna-156quot-h... a na Linuxu i se SMR diskem to podává výkonově na net, kancelář, překvapivě více než uspokojující výsledek. Ani jsem takový nečekal. Navíc oceňuji pasivní chlazení. Nemusím pucovat radiátor a větrák.Možná pod Woknama to není tak optimistické, ale proč jí nutit zbytečně výkonný, který nevyužije.

Tyhle sunty rozdava O2 za asi 1200 - volali mi to jako uzasne vyhodnou nabidku (samosebou i s nejakym nesmyslnym tarifem). Zadarmo je to drahy.

Lenovo servis je celkem svojí "prací" vyhlášený, posílal jsem jim na reklamaci notebook zákazníka(fungl nový vyndaný z krabice) s vadným diskem spolu s výpisem vadných sektorů, poslali mi ho zpět s tím že se závada neprojevila spolu s jejich protokolem o kontrole, v kterém byl nalezený stejný počet špatných sektorů, jako jsem jim poslal já.

Buď rád, žes nemusel řešit reklamaci u firmy Acer. To bys teprve valil bulvy. U mobilu za 3500,- Kč si klidně naúčtují 2500,- Kč za opravu a ještě k tomu 500,- Kč za poštovné z Brna. No nekup to. ◘

Tak to nebyla reklamace, ale normální oprava.

Ke´d je 3x problém z HDD , tak problém nie HDD .ale v počítači ! Pochybujem , že takú závadu vôbec identifikujú a odstránia , stačí malá korozia na kontakte , alebo niečo podobné. Po 3. rovnakej poruche , odmietnúť , zrušiť zmluvu. resp. vymeniť za iný , samozrejme iný výrobca .