» Poradna » Ostatní

Třepající se obraz monitoru

Jde o monitor 17" CRT. Je necelé 3 roky starý, čili ještě v záruce.Někdy před půl rokem se mu začal třepat obraz, jakoby neustále rychle pumpovat. Nejvíce znatelné je to při nízkých refresh (60 ~ 72 Hz, např. v dos aplikacích - BC++, M602 ...), kde jsou posuny klidně i půl centimetru. Při 85 Hz je to již znatelné velmi málo.Ptám se: Je to důvod k reklamaci, když při refreshi, které se normálně používá, to lze zaregistrovat jen při pozorném zkoumání? Jak se taková závada nazývá?Děkuji

Odpovědi na otázku

Mě takové problémy dělal (světe div se) anténní rozbočovač za monitorem. Není v jeho okolí (i na zemi) nějaké vedení nebo něco, co by mohlo interferovat se signálovým kabelem k monitoru??

Mě se zas třepal obraz když se mi přehřívala grafika páč se přestal točit větráček, stačilo vyměnit a v pohodě.I když pokud je to závislé ne refresh, doporučil bych zkousit připojit k jinýmu compu jestli to bude dělat taky...

A u jaký grafiky ti to dělalo?Mě to samý blbne při GEFORCE 4 TI 4200.

Ak sa mozem pripojit do diskusie, tak by som asi toto:Ak vylucime vsetky vonkajsie vplyvy, ako napr. anteny, rozbocovace, antenne kable (vsetky tieto veci su velmi castym zdrojom ziarenia, ja som doma nameral z kablovky zo ziveho 132V proti nulaku v zasuvke), kable 230V ku spotrebicom atd., tak potom moze byt problem ako v grafike, popripade v zdroji PC, tak aj - a to je najcastejsia porucha - v samotnom monitore, kedy vypadava riadkova synchronizacia a to len do servisu - ak nie si fachman, a otazne vobec je, ci sa to vobec oplati...

Vyzkouším ho na jiném kompu v jiné místnosti a dám vědět...PS. Grafika je Voodoo3 8MB (Velocity 100)

nemáš hned vedle něj repráky (se síťovým trafem)?

Nebo cokoliv s trafem?

Nebo nějaký elektromotor (lednice apod.)?

A jseš si jistý, že když jsi ho před 3 roky kupoval, žes na něm měl záruku 3 roky?

Ano, je na něj skutečně záruka 3 roky.

Zkusil jsem to na jiném kompu v jiné místnosti a je všechno OK. U toho původního kompu totiž jsou za monitorem 3 trafa, takže to bude tím.