» Poradna » Programy

Transformace formátu MOV (z Canonu) na jiný formát video

Nainstaloval jsem si program Picasa 36 cz. Všeobecná spokojenost až na to, že sám je schopen vyrábět videoklipy jen formátu WMV (což mi nevadí), ale zaznamenávat je schopen celou řadu formátů, kromě MOV, ve kterém pracuje video mého fotoaparátu Canon SX 10 IS. Pomocí programu Format Factory jsem se pokoušel MOV videokliopy převést na AVI, WMV atd, které Picasa bere. Formálně se převod povedl, ale při startu transformovaného klipu je zřejmé, že se povedl pouze první obrázek, což je dodatečně zjevné i z velkosti transformovaného programu (originál např. 110MB (MOV), kopie (na př. AVI , WMV a pod) v novém jiném formátu např. pouze 20kB. Příčina asi spočívá v Canonem vyrobeném programu MOV, který ale sám pracuje dobře. Format Factory pracoval předtím vždy bezchybně. Může mi někdo poradit co s tím ? Předem děkuji.

Odpovědi na otázku

Pro pana Petra : dopadl jsem takto
http://www.q3.cz/images/21IMG_1551.jpg...
Ale i tak děkuji.

Mně to jede bez problémů - používám to dlouho.

Treba Rad Video Tools z http://www.radgametools.com/... to umi dobre.

(Kdy konecne vyrobci fotaku pochopi, ze obskurni formaty videa lidi jen zbytecne prudi... :o(( )

Taky jsem míval problémy s moy, když jsem chtěl stříhat video. To bylo ještě v časech, kdy jsem byl na Windows. Musel jse konvertovat, hledat vhodné parametry konverze, zkoušet - opruz. Pak jsem přešel na Linux a hle - editační programy přímo zpracují i movy, tak není co řešit.

ano ale to je jen kvuli licencim pro jednotlive programy, myslim ze Handbrake nebo strihove programy to v suku-letu dokazou behem par minut prevest na mpeg 2 se kterym muzes pracovat ve vsech dalsich programech

Ahoj,
sosni soft MediaInfo a udělej výpis pro nějaký svůj videosoubor z foťáku a dej ho sem, ať víme, co přesně je to zač.

Mě osobně bez problému na převod funguje jak Avidemux, tak MediaCoder. Ale já konvertuju do MPEG-4 AVI (XVID) - předpokládám, že i to Picasa bere.
Všechny zmíněné softy jsou zadara a česky

Pro THC :
Hlavní

Celý název a cesta :
O:\Dokumenty\MVI_1417.MOV
Formát :
MPEG-4
Format_Profile :
QuickTime
CodecID :
qt
Velikost souboru :
111 MiB
Duration/String :
1mn 23s
Celkový BitRate :
11,2 Mbps
Encoded date :
UTC 2010-06-02 09:39:06
Tagged date :
UTC 2010-06-02 10:44:07

Video

ID :
Formát :
AVC
Formát/ :
Advanced Video Codec
Format_Profile :
Baseline@L3.1
Format_Settings_CABAC/String :
Ne
Format_Settings_RefFrames/String :
1 frame
CodecID :
avc1
/ :
Advanced Video Coding
Duration/String :
1mn 23s
Bit rate :
9 804 Kbps
Šířka :
640pixely
Výška :
480pixely
Poměr stran :
4:3
Frame rate :
30,000 fps
ColorSpace :
YUV
ChromaSubsampling :
4:2:0
BitDepth/String :
8 bits
ScanType/String :
Progressive
Bits/(Pixel*Frame) :
1.064
StreamSize/String :
97,0 MiB (87%)
Jazyk :
English
Encoded date :
UTC 2010-06-02 09:39:06
Tagged date :
UTC 2010-06-02 10:44:07
colour_primaries :
BT.709-5, BT.1361, IEC 61966-2-4, SMPTE RP177
transfer_characteristics :
BT.709-5, BT.1361
matrix_coefficients :
BT.601-6 525, BT.1358 525, BT.1700 NTSC, SMPTE 170M

Audio

ID :
Formát :
PCM
Format_Settings_Endianness :
Little
Format_Settings_Sign :
Signed
CodecID :
sowt
Duration/String :
1mn 23s
Bit rate :
1 411,2 Kbps
Kanál(y) :
2 kanály
Sampling rate :
44,1 KHz
BitDepth/String :
16 bits
StreamSize/String :
14,0 MiB (13%)
Jazyk :
English
Encoded date :
UTC 2010-06-02 09:39:06
Tagged date :
UTC 2010-06-02 10:44:07

THC :

Ahoj,
co na to koukám, tak je to to samé, co nám leze z jednoho Casia a to normálně stříháme a převádíme to přes Avidemux do mpeg4 (xvid). A problémy s tím nikdy nebyly.

Nebo, pokud toho budeš mít víc a chceš to jen převést, tak ten MediaCoder - jde tam vytvořit profil s nastavením a konvertovat dávkově. Mrknu se, jestli ten profil někde nemám uložený a kdyžtak ho uploadnu někam na net

handbrake
nero recode
cyberlink power director

prosimte dneska prevedej ve finale vsecko jen do h264 zadny avi

Ak to chceš do DVD formátu, skús TMPGEncDVDAuthor.

to je na h0vno jestli to chces prehravat v dvd a mit to i v pc a nevyhovuje avcecko(264)
tak to hod do mpeg2 ale nedej to aby to bylo jako dvd format jen mpeg2 cisty (tj jediny soubor mpeg 2 video se zvukem ac3 ,ne dvd strukturu - tj to sice to stejny ale v TS kontejneru rozsekane po 15 minutach) prehraje to v poradku

No právě v tom je problém, že z toho Canonu leze videoklip MOV, který se bez problému přehrává , ale z nějakých neznámých důvodů odolává konverzi na jiný formát který by akceptoval Picasa 3. Ale člověk nemůže mít vše.
Všem děkuji