» Poradna » Programy

Transfer pošty z Outlook Express do Windows Live Mail

Dobrý den,potřebuji přenést poštu z jednoho PC kde mám Outlook Express 6 (Win XP) do nového s Windows Live Mail (Win Vista). Našel jsem návod jak poštu z původního Outlooku exportovat, ale objeví se jen tato hláška "Tímto exportujete zprávy z aplikace Outlook Express do aplikace Microsoft Outlook nebo Microsoft Exchange.", dále jen možnost OK nebo STORNO, pak už nic. Pouhým přetažením .dbx souborů (uložiště zpráv) a snahou tyto importovat do Windows Live Mail jsem také nepochodil. Nevíte prosím jak na to?

Odpovědi na otázku

Sprostě okopíruj celou složku úložiště s maily Outlook Expressu na externí disk nebo rovnou na nový počítač. Ve Windows Live Mail dej Importovat maily, hned první volba je OE6. Potom se tě to zeptá na umístění, zadáš místo, kam si to uložil. Asi budeš chtít všechny složky, Dále, potom to bute dost dlouho hrabošit. Hotovo.Podobně překopíruješ složku s adresami Adress Book a naimportuješ do kontaktů soubor .wab.

Musíte použít většinu vynikajících a bezpečných DBX nástroj EML Exporter poskytovaných GainTools. Tento software upraví všechny položky z formátu Outlook Express DBX do formátu EML. https://www.gaintools.com/dbx/eml/