» Poradna » Programy

Transcend StoreJet 25M 640GB první problém

Ahojte,mám nový externí disk Transcend StoreJet 25M 640GB a první problém je kopírování z PC na exter. disk.
Když kopíruju například hru tak to napíše "na disku není dost místa" i když tam je volnýho ještě 507 GB mám ho snad naformátovat ?
PŘESNĚJI:

- Název hry nelze zkopírovat: Na disku není dost místa

- Uvolněte místo smazáním jednoho nebo více souborů a akci opakujte

- Chcete-li uvolnit místo na disku odstraněním starých či nepotřebných
souborů,klepněte na talčítko Vyčištění disku.

(soubor má např. 7 GB)

A ještě jedna věc, výrobce udává že rychlost zápisu a čtení je 90 MB/s ale mě to běží na USB 2.0 na XP i na 7 s bídou 18 MB/s jak je to možné ?

Děkuji za trpělivé přečtění a rady.

Odpovědi na otázku

Naformátovat na NTFS. A ta rychlost je pravděpodobně AŽ 90MB/s takže je to možné.

Diky skusím to.

Tento disk je od výrobce naformátovaný na FAT32 a tím pádem na něj nedáš soubor větší než 4GB. Řešení je uvedeno výše - naformátovat disk na NTFS.

Přenosová rychlost 90MB/s je nepochybně nesmysl, protože USB 2.0 má maximální teoretickou přenosovou rychlost 480Mb/s, což je 60MB/s. Reálně bude rychlost tak poloviční - spíš ale nižší.

Disk si převeď příkazem na NTFS, bez ormátování dat (z FAT systému).