Trable s novým pc

Zdravím, chtěl bych vás poprosit o radu, koupil jsem si nový PC z czc - i5 6500, radeon RX 470 od asusu, 16gb ram základní deska asus B150-A/M.2 a zdroj od corsair nějaký 430 W za 1400 Kč. PC jsem zapojil a až na to že mi nešel nabootovat z flashky Windows, bylo vše v pořádku a BIOS šlapal. Ale vzpomněl jsem si že mám vlastně staré HDD s Windowsem už nainstalovaným, tak mě napadlo že ho zapojím, systém pojede na něm a na ten nový budu ukládat data. Otevřel jsem skříň, zapojil HDD k základní desce a ke zdroji, položil na skříň (chtěl jsem vyzkoušet jestly šlape než ho na šroubuji) zkusil zapnout a nešlapal. Furt se zapínal a vypínal. Nechápu proč jen jsem to zapojil a odstřih jeden plastovej drát co drží kabely pohromadě.Tak jsem HDD oddělal a vrátil čase do předchozího stavu. Bohužel teď ale PC nejede, nezapne se monitor a nejede mi myš( když ji dám do televize tak jede) ale klávesnice svítí. Nevěděl by někdo co s tím je?

Odpovědi na otázku

No asi jsi při tom "kouzlení" něco omylem odpojil nebo naopak zapojil špatně. Nebo způsobil šlus. Svěř počítač odborníkovi.

A nepřestřihl jste při tom stříhání i nějaký drát?

Vyndej ram, grafárnu. překlápíš PC a něco se pohnulo. docvakni všechny kabely.

Jaký Windows nešel nabootovat? Nebyl to náhodou W7?

Já ti spíše poradim..Nebootuj z flesky ale z CD.Me to taky nešlo a CD bylo v pohodě.

Hmm, tak ty si koupíš poskládaný PC (nejspíš bez OS) a pak ho rozebíráš Chyba, velká chyba!A jen tak pro informaci, tomu "plastovému drátu" co jsi odstřihl se říká stahovačka

Nebo také eskapáska :) .

https://www.google.cz/search Ano to co uvádíš je kovová varianta, ale v základu se vyrábí i plastové.