» Poradna » Windows (a jiné OS)

TPM a secureboot

Zdravím, dneska jsem se setkal s věcí, co mě docela zarazila. Mám novou sestavu, B550 deska, ryzen 5gen, RTX 3xxx, každopádně už asi měsíc běžím na windows 11, který šel normálně upgradovat přes aktualizaci, tudíž moje PC splňuje požadavky, ovšem jsem si stáhl Valorant a tam na mě vyskočila hláška, že abych hru spustil, musím zapnout TPM a secureboot, takže jsem šel do biosu a tam to bylo vypnuté, takže jsem to jen spustil a valorant funguje, ale jak je možné, že mi tedy šlo aktualizovat na windows 11?

Odpovědi na otázku

Jednoduše PC splňuje požadavky systému Win11 a tohle byl jen detail.

mm divný, že většinou bez těchto věcí instalátor nepustí.

Pustí...