» Poradna » Web a internet

Tplink opakovač

Zdravim,potrebujem radu ako nastaviť opakovač.Išiel som presne podla pokynov v manuali,všetko prebiehalo tak ako malo a keď som dofinishoval nastavenie (cez internet) tak som sa dokazal pripojit na extender ale nemal som ziadny pristup na internet.Viete mi poradit ako to zfunkčnit? Extender:Tp-link 300mbit Za kazdu radu budem vdacny ;)

Odpovědi na otázku

Dobrá rada je - opakovač vraťte v lhůtě zpět do prodejny a s nějakým síťařem vyřešte síť komplexně. Z opakovače budete jen nešťastný - jen samé problémy. Opakovač jen jako nouzovka.

Jinak jak píše JackBrno, je nutno, aby repeater měl dostatečný původní signál a byl správně konfigurován - což by neměl být problém, konfigurace bývá triviální. No a další z možností je, že se repeater nemůže "dohodnout" s původním AP. Taky jsem to zažil, připojen k jednomu routeru fungoval, u druhého ne. Prostě celý tenhle systém repeaterů je nespolehlivá volba, která degraduje funkci sítě. Tímto směrem nechodit.

Za moji radu asi úplně vděčný nebudeš, ale nedá se doporučit nic jiného, než se opakovači vyhnout velkým obloukem, protože to je jen věčný zdroj problémů. Správné řešení je dotáhnout kabel z routeru na nějaké místo, které je blíže prostoru, kde potřebuješ posílit WiFi a tam umístit AP. Jinak poznámka k opakovači, základní podmínkou jeho funkce je ta, že musí být umístěn v prostoru, kde je dostatečně silný signál zdrojového routeru, jinak to nemůže fungovat.

TP-link vyrábí opakovačů s rychlostí 300Mbit/s spoustu. Upřesni.Nastavoval jsi "přes internet": Nerozumím. Přes kabel, nebo přes wifi?Napadá mne, že se nepřipojuješ k extendované wifi- síti, ale k síti vysílané opakovačem pro přístup do administrace, která přístup do internetu neposkytuje.

Ano pripajam sa na opakovac a nastavujem cez wifi lebo ked zasuniem do zasuvky opakovac tak mi vyhodi otvorenu siet na nu sa pripojim cez wifi a mna hodi na ich stranku kde uz nastavujem

A v místě toho opakovače je silný a kvalitní signál zdrojového routeru?

Samozrejme,je v tesnej blizkosti s routerom

V tom případě platí co jsem psal výše. Opakovačům se vyhýbat velkým obloukem. Funguje to správně jen výjimečně a je to věčným zdrojem potíží v síti. Opakovače fungují jen výjimečně bez problémů a jen za ideální konstalace. Na trvalé používání absolutně nevhodné. Fakt je takový problém natáhnout kabel aspoň trochu blíž k místu, kde potřebuješ posílit signál?

Celkom hej ked dane miesto je o 3 miestnosti dalej...Mam v plane uz dnes kupit novy silnejsi router a v takomto pripade len napojim kabel do routeru (od satelitu co ide) a fungujem dalej? Alebo tiez treba nieco zlozite nastavovat?

Jak myslíte silnější? A pokud jde o nastavení, my fakt nevíme, jak to má váš provider s připojením. Co kdybyste se přestal vrtat v nečem, o čem nemáte očividně ani páru, přestal namátkou kupovat úplné nesmysly a místo toho si domů pozval někoho, kdo síťařinu dělá, a nechal si od něj navrhnou funkční řešení?

Pořád se to dá řešit tak, že místo opakovače použijete dvě wifiny. Jedna pro příjem a jedna pro vysílání té nové. Výhodou je, že tolik nezaserete pásmo. Na druhou stranu budete rovnou ve dvou pásmech najednou.

Žádný silnější router neexistuje, všechny jedou podle stejné normy. Takže všechny ty výkřiky poskytovatelů o "silný router, co pokryje celý dům" jsou jen marketingové bláboly. Takže kabel je jediné rozumné řešení. 3 místnosti nejsou daleko, není potřeba to tahat nejkratší cestou, ale tou, kde se to bude nejlépe dělat, protože kabel může mít až 100m bez jakéhokoliv omezení rychlosti.

Ďakujem krasne vsetkym ktorí sa mi snazili pomoct...Mario,pokial by im to netrvalo tyzden kym to nastavia ....Maju strasne vela casu a v domacnosti mame aj pracku na wifi

a můžeš už konečně vytasit nějaké screeny toho tvýho nastavení? Když už tedy nutně opakovač chceš. Nikdo z nás nemá páru jak to máš nastavený, nebo jsi sem přišel dávat neřešitelné hádanky? Chceš inteligentní radu, tak přemýšlej taky.

To chápu, ale bohužel je těžké navádět někoho, když není v tématu zběhlý. Jen prostě z vlastní zkušenosti říkám, že repeater není dobré řešení, degradujete si síť a více vás to časem bude jen štvát. Jinak když nechce přijít jeden, najde se jiný, tohle nebude nijak zvlášť složitá síť, tak každý, kdo už nějakou Wi-Fi postavil, tak to dá do kupy.Jinak proč pračku na Wi-Fi? Mám rád technologii, ale tohle mi prostě přijde... Zbytečné. Jinak předpokládám, že ta pračka umí být zapnuta a nastavena normálně ovládacími prvky. Nebo nejde net - nejde prát? Tak to jsem šťastný za naši poloblbou Whirpoolku

Tak znova. Ten repeater vysílá DVĚ sítě. Jedna slouží pouze k nastavení opakovače a neposkytuje připojení k internetu. V okamžiku, kdy repeater správně nastavíš, začne vysílat druhou síť (obvykle má shodné SSID s tvým hlavním wifi-routerem) a musíš se připojit k ní, abys dostal přístup na internet.Tedy opakuji otázku: Připojuješ se ke správné wifi-síti?

UÁÁÁÁÁ!Taky vám nepřijde normální přijít do autobusu a celou cestu řvát nahlas blbosti? Tak proč používáte tyhle repeatery?Bude to pomalé, bude to fungovat špatně, a ještě je to prasárna. V roce 2019 už repeatery patří do muzea.

Souhlasím s tím, že nejlepší řešení je další router, ale já osobně mám taky repeater od TP linku, protože na dané nebylo možné dostat kabely a funguje v pohodě bez větších problémů. Bohužel s problémem neporadím

Proč další router? Úplně stačí obyčejné AP.

Išiel jsi pekne do riti už s tím prvotním nápadem koupit opakovač.. Jestli chceš rozšířit síť, kup další router, propoj ten router do LAN(jako AP) -> vypni na něm DHCP server(přiděl mu adresu ze stávajícího routeru(z DHCP), nebo jej připoj kabelem do WAN(jako další vnitřní síť) a nastav i s DHCP serverem -> takto bys měl 2 sítě v domácnosti..

Protoze vsechno co ma wifinku nebo z ceho trci antenka je prece router

Podle mě je nějaký extender na houby, člověk aby měl signál tam kde chce, musí koupit druhou wifinu, natahnout kabel a zapojit jí do te první. A nejlepší řešení na te druhe je vypnout dhcp server at to všechno koriguje ta první, nebo nejlíp at to řídí ten router od poskytovatele. Pochybuju že má někdo v domácnosti víc zařízení jak 255.Pak bych si nastavil dvě ruzné jména sítí,abych nebyl náhodou připojený k té co je daleko a taky si stáhnul na mobil z googleplay nějakou apku co naskenuje rušení sítí abych se vyvaroval případnemu rušení se sousedy

Nemusi vyhadzovat ten " opakovac " . Staci k nemu natiahnut kabel a nasledne ten opakovac prepnut do rezimu AP a malo by to byt v poriadku.