» Poradna » Web a internet

Tp-link wireless usb adapter - no internet, secured

Ahoj, přestěhoval jsem PC dětem do pokoje a jelikož tak daleko nenatáhnu kabel od internetu, pořídil jsem Tp-link wireless usb adapter. Připojil jsem se k vlastní WI-FI síti a vše 14 dní fungovalo bez chyby. Až do včerejška. PC hlásí u sítě NO INTERNET, SECURED a nedokážu to nijak obejít. Internet do WI-FI sítě posílám z pevného internetu od t-mobile. Vše ostatní se připojí normálně - 4 telefony, macbook, Playstation... Zajímavé je, alespoň pro mě, že když vytvořím hotspot na mém telefonu, PC se bez problému připojí. Nechápu....Na PC je WIN10.Prosím, poraďte mi.

Odpovědi na otázku

Tu wi-fi nemáš zabezpečenou.

Musím zadávat heslo, tak snad ano. Co jsem kontroloval, tak mám nastaveno WPA2-AES....

Ping na IP adresu brany (routra) funguje normalne?

Tak, tady už na mě musíte opatrně :)Zkoušel jsem ping na dvě adresy: 10.0.0.138 a 192.168.1.1 První je adresa kterou se dostávám do nastavení routeru, druhou jsem vyštrachal kdesi na netu. Co je správně netuším, každopádně bych řekl, že nefunguje ani jedno, vlastně ani nevím, jak má vypadat správný výsledek :)

Správná je ta první IP. Výsledek má vypadat taktohttps://screenpresso.com/=xXkIe

Tak to nefunguje. Píše to několikrát že čas vypršel a okno se uzavře.

To značí, že nemáš spojení na router. Zkus router i PC restartovat.Pokud nepomůže, použij bod obnovy z doby kdy to ještě fungovalo.

Restartů jsem provedl několik, bez výsledku. Co to znamená "nemáš spojení na router"? Signál je perfektní... To se počítač rozhodl, že prostě bude z ničeho nic ignorovat jednu WI-FI síť? Obnovu systému nebo komplet reinstal mám v záloze jako nouzové řešení, pokud na nic nepřijdeme. Ale snad na něo přijdeme...

1. Signál je perfektní, ale spojení nefunguje (data nepřenáší žádná). Ale to ti zřejmě nevadí...2. Tak si tedy "bádej" dál.Buď zdráv!

Proč ten sarkasmus? Data se nepřenáší a to je důvod, proč jsem požádal o radu, takže mi to zjevně vadí. Vysvětlení jsi mi bohužel žádné neposkytl. Ale i tak díky za snahu :)

Není to ideální řešení, ale můžeš ještě zkusit nastavit IP adresu napevno. Takže IP vyber z poolu nejlépe z opačného konce než přiděluje ip adresy. Maska bude asi 255.255.255.0 brána ip tvého routeru 10.0.0.138 a DNSky 8.8.8.8 a 8.8.4.4

Děkuji, zítra vyzkouším a napíšu jak jsem dopadl.