» Poradna » Počítačové sítě

TP-LINK TL-WR841N ---- příjem wifi,popř posílání dál

Ahoj ve spolekRád bych se zeptal ,lze-li,jak nastavit tento router TP-LINK TL-WR841N pro příjem wifi a popř jí šířit dál?Budu mít další router připojený na net na něm nastaevou wifi síť,Ta dosáhne do místnosti kde budu mít výše zmiňovaný router,který bych použil jako přijímač.Tam bude kabelem připojeno PC a rád bych aby router šíříl dál stejnou wifi síť.Ptám jestli to vůbec jde u tohoto routeru?(myslím příjem)Pokud to jde pak jak to nastavit,stačí mne nasměrovat na nějaký odkaz,kde to bude jak pro blbce .A pokud půjde výše zmíněné,jestli lze pak dál šířit wifi?Děkuju moc za reakce a odpovědihezký den žabák

Odpovědi na otázku

Dík ,snad se tím nějak prokoušu.Mě šlo hlavně o to zdali to vůbec lze nastavit,ale myslím,že ano.Tak pohledám jak na to.Myslel jsem ,že někdo bude mít konkrétní zkušenost.

Konkretne se to dela tak ze do apcka privedez internet kabelem. Kombinovat takhle wifi je cesta do pekel. A stejne to jednou budes delat poradne.

Kdbych tam mohl vést kabel neřeším tohle.Primárně potřebuju nstavit router jak klient což v nastavení wireless už vím jak na to najde mi to wifi sítě a na tu konkrétní se připojím,ještě vím,že je třeba vypnout DHCP a dál se tím zas nějak prokoušu,to co píšeš mi zrovna moc k ničemu není ,ale dík

Mám raději koupit AP s funkcí klient? popř router s touto funkcí? jinou další síť nechci vytvářet,ale ty ceny a fukce těch zařízení jsou stejné,krom routování.rád bych třeba router s USB a vytvořil nějaký FTP,ale nevím zdali na routrech TP-link to funguje dobře a rychlost USB 2.0 je dostatečná,vše je o penězích samozřejmě chci moc a moc miziky za málo peněz,ale proč ne jde-li to nějak

841 to neumí. Režim WiFi klient má až 843.

Ovšem režim WDS má a pokud je hlavní router kompatibilní (což asi je, když už se připojil)...

Právě že zatím hlavní router je výše zmiňovaný.Spíš koupím AP s funkcí klient nebo router.myslel jsem,že koupím další TP-link s USB (pokud by mi nešel FTP server,protože na netu sjou různorodé informace,tak alespoň jako printserver bych využil)WDS lze nastavit,vidím všechny wifi v dosahu,ale nemá možnost to vyzkoušet a v praxi to prý dělá problémy. Primárně mi jde o to připojit jedno PC a PS4.Zatím jsme používal k připojení PC USB wifi adapter TP-LINK na jednom místě na skříni to jde v poho mám prodlužku USB.Ale jelikož PS4 je víc za rohem u PC tam je to se signálem špatný,tak bych na tu skříň dal to AP a kabelem do PC a stejně tak kabelem do PS4,to ,že jsem chtěl šířit dál wifi by byl bonus. A šlo by to nějak jednoduše? myslím tím příjem a šíření stejné wifi? že bych nastavil wifi se stejným SSID jen na jiným kanále ? dík za odpověď.

A co teda ten TP-LINK TL-WR843N s tím by to fungovalo?

S openwrt uplne vpohode. Navic site muzes oddelit, tzn prijmat muzes nejakou a doma vysilat jinou. I v jinem subnetu. Pokud teda chces preflashnout fw na openwrt tak se muzem do toho pustit. Me to tsk jede uz leta. Na jednem konektorku mam ext antenu pro lepsi prijem a druha vysila po baraku.

Podotykam ze jde o o ten WR841 ND ten ma odpojitelne anteny.

TY by jsi mi poradil krok po kroku jak to nastavit aby to co nejlépe šlapalo?popř mi stačí podrobný návod někde na netu,ale sám to určitě nedám

Jde o to ,že si nejdřív musím koupit další router který bude jako hlavní a právě nevím jestli si mám pořídit ten s tím USB,láká men to,ale rychlost usb 2.0 není moc velká na aby přes to např jel film v HD MKV si myslím.Ale asi to zkusím jako print server se mi to moc hodí aby mladej mohl tisknout věci do školy přímo .

Rychlost USB 2.0 stačí na přehrávání jakéhokoliv videa i ve 4k, to si buď jistý Problém je ovšem v tom, že žádný router ti nebude schopen do sítě z USB sdílet data ani zdaleka plnou rychlostí USB 2.0. Nemají na to dostatečně rychlý procesor.

Takže nějaká vize FTP serveru je blbost,že?Není to až tak důležité,tak to oželím,alespoň ten print server by mohl chodit.Je to docela hnusný,ale pokud bych to bjednal a nešlo by to,myslím ten print,tak bych ho hold vrátil.Objednával bych ho stejně po netu.Zeptám se borců co to budou prodávat,jestli to mohou garantovat.

odpověď mi zmizela,tak jetě jednou,kdysi jsem přeflešnul na DD-WRT,ale bylo toho tam moc na nastavení a já tomu zas moc nerozumím,to jsi jistě pochopil,tak jsem to přeflešnul zpátky.

Pokud to dává repeater tak ten. Jinak je sna podpora ddwrt nebo openwrt. Doplňují prokousat se tom sám, protože ti nikdo nebude psát elaborat.

ahoj, řešil jsem něco podobného.841 se přípojí na wifi stávajícího routeru, dokáže také šířit další wifi sít a na LAN porty připojíš co potřebuješ.Vše mám funkční cca. 3 týdny a zatím bez problémů.J.