» Poradna » Počítačové sítě

Tp-link-tl-wr542g připojení více PC wifi

Zdravim,
mám připojení od UPC přes kabelový modem, který dávají grátis (nějaká Motorola). Koupil jsem si k tomu router Tp-link-tl-wr542g s úmyslem mít připojený jeden notebook (Acer) přes wifi a druhý (MSI) po kabelu nebo dle situace oba přes wifi. Po připojení routeru do modemu a notebooku jsem všechno nainstaloval podle návodu. Na Aceru všechno funguje bez problémů, kabel i bezdrát. MSI se ovšem nepřipojí ani po kabelu ani bezdrátově. Někdy vůbec nedetekuje wifi síť, někdy detekuje, ale nedokáže se připojit. V síťovém nastavení jsem zkoušel přiřazení IP přes DHCP i ruční konfiguraci, všechno bez výsledku. V nastavení routeru jsem povypínal všechny "blbosti" typu filtrování MAC adres apod., opět bez výsledku. Ani antivir/firewall nemá na problém žádný vliv. Největší legrace je, že když u toho MSI zadám ve Windows "opravit připojení", tak v polovině případů síť najde a připojí se. Nevíte někdo, co s tím? Nejsem zkušený síťař, takže možná dělám nějakou školáckou chybu... Za všechny užitečné rady předem díky.

P.S.: notebok má Windows XP SP2

Odpovědi na otázku

Co nejdriv zkusit nainstalovat/preinstalovat posledni ovladace.