TP-LINK problém

Zdravím všechny, stala se malá mizérie. Máme doma TP-LINK wr843nd wifi modem pro rozvedení wifi po domě a případné připojení na kabel. Wifi nám jede, ale problém je v kabelovém propojení LAN nebo WAN nebo jak se tomu nadává nejsem IT technik. Včera jelo vše jak má, ráno všechny přístroje propojené kabelem jsou bez internetu. V nastavení routeru se nic neměnilo od doby co ho nastavil technik kabelovky. Raději bych měl připojené některé spotřebiče k internetu kabelem, protože Wifi si občas zastávkuje velkými lagy nebo pády(TV android kvuli KODI, XBOX ONE, Notebook). Za každou radu předem moc děkuji.

Odpovědi na otázku

Niekedy staci vytiahnut na par minut zo zasuvky.

O ano to sem zapomněl napsat, že už jsem tento postup zkusil asi 10x a bylo to k ničemu i jsem volal kabelovce od které máme připojení a tam mi řekli, že z jejich strany je vše v pořádku a že pokud chci pošlou mi technika za 500,-/hod.

Pokud wifi na internet šla tak opravdu z jejich strany to je v pořádku. Váš router opravdu zadarmo řešit nebudou.

ak ma router prenajaty od prevadzkovatela a odisiel na nom switch, tak sa ich to tyka.

Pronajal byste mi prosím tu křišťálovou kouli? Taky bych rád viděl do cizích smluvních vztahů.

ty zjavne nevies co snamena slovo "ak".

-jedna chyba žádná chyba-řešit až se to bude opakovat a stejně to bude reklamace \ nový router.-jinam můžete vyměnit napájecí adaptér, můžete restartovat router a znovu ho nastavit ale podle mně to problém nevyřeší.-WAN je kabel "do Internetu"-LAN je kabel od routeru k vašim počítačům, televizi , konzoli

Děkuji

Zkus spustit příkazový řádek a napsat: ping 192.168.1.1 co to vypíše?

reply from 192.168.0.100: Destination host unreachable.reply from 192.168.0.100: Destination host unreachable.reply from 192.168.0.100: Destination host unreachable.reply from 192.168.0.100: Destination host unreachable.packets: sent = 4, received = 4, lost = 0

Ještě to udělej pro:ping 192.168.0.1

napíše naprosto to stejné

no tak nakonec pomohla odinstalace ESET nechápu jak je to možné ale už to jede. Děkuji všech za pomoc.

Nic nového. ESET někdy rád blokuje přístup do internetu. Často až moc ochotně. Už jsem se s tím setkal. ☺

Nie si jediný, kto má problém s ESETom

Tak jste napsal špatně zadání, protože se zminujete o ...pády(TV android kvuli KODI, XBOX ONE... na televizi a konzoli zádný AV který to ovlivnuje nemáte...To že to děla jen nějaký jeden stroj s MS Win měla být prvotní informace.

Ten ESET byl kde? Na všech zařízeních?

Moze to byt aj tak, ze tplink tu IP chape ako domenu a poskytovatel to od vcera blokuje. Kukni na stranku tplinku co s tym treba spravit, alebo im posli mejla, nech ti poslu navod.

Děkuji za radu blokoval mi to ESET. Vyřešeno odinstalací.

na vsetkych zariadeniach?

Pěkná blbost, co? aby mu ESET na PC bloknul i TV

to že to bylo a je jinak , už ukazovalo na tom jak tvrdil, že dal výchozí nastavení které nebylo výchozí....