» Poradna » Počítačové sítě

TP-link adapter Archer T2U

Ahoj. Po koupi již TP-link adapteru Archer T2U, jsem zapojil adapter a nainstaloval ovladač z CD (později i ten z netu -tplink stránky). Připojil jsem se k wifi. Internet je pomalý, pomalé načítání apod, ping v CMD skáče mezi 15-2000+. Notebook vedle počítače na stejné Wifi ping +- 25. Ethernet kabel fungoval bez problému (ovšem teď po přestěhování nemožnost jeho použití).Zkoušel jsem- resetovat nastavení adaptéru- odinstalovat ovladač z CD a nainstalovat ten z internetu- dát USB adaptér do různých USB slotůCo bych mohl zkusit dál, abych problém vyřešil?

Odpovědi na otázku

PS: Všiml jsem si, že když internet není nijak zatížený, tak ping klesne. Ovšem zatíží se i při načítání seznam.cz a pak chvíli trvá, než se dostane do normy. Tudíž při aktivním používání internetu nepoužitelné.

Vylepšiť to nejde inak ako experimentovať s umiestnením routra a počítača. Má to mizerne napísaný ovládač.

Bohužel router je umístěný daleko a nelze přesunout, kvůli tomu nevolím způsob ethernem kabelu. Mám se tedy poohlednout po jiném adaptéru?

No a čo s ťým akože chceš spraviť keď je vadný ovládač? Vypni všetky ostatné wifi napojené na router okrem tohoto. Ak to bude lepšie budeš vedieť, že sa tie veci navzájom ovlivňujú.

Myslel jsem, že jiný adaptér bude mít jiný ovladač, není tomu tak? Po vypnutí všech zařízení od Wifi mohu zjistit, jestli to ovlivňují, avšak tohle pak stejně není řešení, jelikož tohle nebudu moci vždy udělat. Proto vidím jako řešení koupi jiného adaptéru, když tedy není nějaké vždy proveditelné řešení pro tenhle adaptér.

=> Mám se tedy poohlednout po jiném adaptéru?Ano, hlavne po takom, čo má externú vymeniteľnú anténu. Asus N14 je jeden z možných kandidátov, ale neviem ako je to s ovládačom pre Windows. Jedine, že si to vyskúšaš a v lehote vrátiš ak nebude vyhovovať.

Vyzkouším ho a uvidím :)A poděkuji pánovi z Datartu v Brně, za doporučení opravdu "kvalitního" adaptéru.

Ovladače pro Windows: Nekupovat USB hračky, ale když už to musí být wifi, tak externího klienta, který je k počítači připojený ethernetovým kabelem. Ty žádné extra ovladače nepotřebují. A jestli ti vadí cena, tak natáhni kabel, je to nejlevnější a vzhledem k tomu, že může být dlouhý až 100 metrů, tak se nějaká přijatelná trasa vždycky najde.

"nevolím způsob ethernem kabelu": jakým jazykem si myslíš, že je to napsané?Délka kabelu může být až 100 metrů.