» Poradna » Mobily

Tovární nastavení

Dobrý den, když na telefonu provedu tvrdý reset a zapnu telefon, tak se to chce nejdříve připojit k WiFi a potom se to začne nějak ověřovat a chce to starý PIN kod, který jsem zapomněl. Jde s tím něco udělat? Děkuji za rady. Mám telefon Asus Zenfone 3 max zc553kl.

Odpovědi na otázku

Určitě to nechce PIN kód, ale heslo ke google účtu, který tam byl před resetem. Je to ochrana před používáním kradených telefonů. Pokud se dělá tovární reset, tak se musí nejprve odebrat stávající google účet, potom se po resetu může rovnou dát nový.

Ano chce to PIN. Píše to: " Tento telefon byl obnoven do továrního nastavení. Chcete-li tento telefon použít, zadejte předchozí PIN."

Tak oni tomu asi říkají PIN, ale každopádně je to heslo google účtu

Jak mám napsat heslo na číselné klávesnici? To nejde. Říkám že to chce číselný PIN kód, který nevím.

Měla by tam být i nějaká nouzová možnost, jak zadat místo pinu heslo k účtu.

Taky myslím

A není tam možnost přepnutí na zadání google účtu? Požadavek na nějaký PIN je asi nějaký speciální výmysl Asusu, protože standardní vlastnost androidu to není, ten chce po továrním nastavení předchozí google účet. Tady asi nejde poradit nic jiného, než zkusit nějaký servis.

No ty vole. To bych čekal u nějaké no name Číny, ne u Asusu.

Asi kvalitní betatesting Jinak je to už přes půl roku stará zpráva, nicméně to docela odpovídá tomu, co píše tazatel.

Tak ono bohuzel, ať má Asus historii jako chce, tak v oblasti smartphonů je to zcela okrajová značka, na úrovni ne o moc lepší, než u čínských noname telefonů. Sice vyrobili hardwarově nadupaný telefon, ale software a podpora za tím bohužel hodně zaostává.

Dobrý den,a neměl jste tam nějaké heslo/gesto (zámek obrazovky)? Už jsem viděl telefon obnovený do továrního nastavení, který, jak píše JackBrno, chtěl google účet, ale i přes to byl zabezpečen původním heslem zámku obrazovky, takže jsme museli zadat zámek obrazovky, přihlásit se na účet, odebrat účet...S pozdravem