Tovární nastavení

Ahoj.Když nastavím PC do továrního nastavení, tak mi zůstane Windows, nebo si ho budu muset kupovat/nainstalovat ?

Odpovědi na otázku

Tovární nastavení = stav po donesení z krámu. Zbytek si přeber sám...

S windowsem jsem to přinesl už z krámu :D

Když vše dopadne správně, tak tam také takový stav mít budeš. Cokoliv jsi od té doby v OS měnil, nastavoval či instaloval bude ZTRACENO. Já řeším tyto "drobnosti" pomocí záloh disku, čili umím vždy navrátit takový stav OS, jaký potřebuji, tovární obnově věřím asi jako Frau Merkel. U výrobce disků WD / Seagate si ani žádný nástroj kupovat nemusíš - dostaneš:http://support.wdc.com/downloads.aspxhttp://www.seagate.com/gb/en/support/downloads/d... návod je zde, vč. video, třeba se ti to bude příště hodit:https://www.acronis.cz/produkt/true-image-2017/> V případě vracení či reklamace je ideální vrazit tam MS-DOS a před tím několikrát HDTune přemazat disk (různé skryté oddíly zabírající místo likviduji okamžitě po nákupu NB, ten disk (disky) je můj, můj, celý můj), v cizích datech se nemají co hrabat.

Žiadny obrázok? Ako to? Nemôžem tomu uveriť

Reaguj prosím k věci, na podobné komentáře moc často reagovat nehodlám. Děkuji.

Ano, ... ale v případě, že se cestou něco "nepovede" tak ne.> Rada: Pro strýčka příhodu si vytvoř instalační médium, ovladače k zařízení (nepíšeš jaké ano zda PC a myslíš tovární obnovu W10 nebo NB* a firemní) a zálohuj si své soubory, cpeš-li je do Usera nebo jinam na oddíl / disk s OS, pro všechny případy - mrtvý filesystém, mrtvá data.* V tomto případě zálohovat na ext. disk (odpojit) v každém případě.

Pokud správně rozumím, tak všechny věci, které bych chtěl zachovat přenést na ext. disk ? A tedy WIN10 by zůstal ? :D

Já si data odděluji, což znamená, že při manipulaci se systémovým diskem je vůbec neřeším:http://abload.de/img/cap0080970uef.pngzde je to hračka, ale pracovně v žádném případě! Poškozený, zavirovaný OS, případně jak vidíš manipulace s ním, znamená zbytečnou práci s vlastními daty. Vždy si tvořím vlastní složky, strukturu a tu pak mohu rychle obsluhovat pomocí hledání, případně a u ext. disků zvlášť katalogizací:http://www.tjelinek.com/main.phpnež hledat mezi nepřehlednou změtí dat, stačí vše "oskenovat" a pak hledáš s možností mega parametrů co potřebuješ.> Určitě si data dej dočasně jinam, po tovární obnově si nějakým programem třeba AcronisDiskDirectorem:https://www.acronis.cz/produkt/acronis-disk-dire... rozděl disk na část s OS a datovou, některé zakoupené NB to tak mají od výroby. Pracuj ze zaváděcího média, OS by ti za chodu něco takového nemusel povolit. Důležitá data na všech postižených oddílech musí být zálohována pro případ nezdaru!

ADD má i gratis náhrady (někdo zde poradí, nedávno to zde bylo) nebo si na internetu stáhni boot ISO ADD.

Já mám převážně čistě OS a ovladače pro grafickou kartu atd na jednom disku. Hry a takový ostatní složky na druhém větším disku.

Jestli se ptáš takhle, tak se do toho sám v žádném případě nepouštěj a zavolej si nějakého kamaráda který ví víc než ty. Dívej se mu na ruce a příště budeš vědět jak na to a co to obnáší....