» Poradna » Notebooky

Tovární nastavení Windows 8

Dobrý den,koupila jsem si počítač přes internet, který mi však nevyhovuje. Nevíte, zda je možné notebook do 14 dnů vrátit s tím, že bych Windows 8 dala do továrního nastavení? Psala jsem sice dotaz do obchodu, ale odpověděli mi, že pokud problém bude přetrvávat tak mám kontaktovat reklamační oddělení. Nechci však drahý notebook ihned po nákupu reklamovat a raději bych ho vrátila. Nemáte s vrácením notebooku někdo zkušenosti? Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

Do 14 dnů můžeš zboží koupené přes internet vrátit bez udání důvodu a oni ti musejí vrátit peníze.

Já se jen bojím, zda nebudou nějaké problémy s tím, že jsem přijala licenční smlouvu u windowsu?

pokud jsi to nezaregistrovala, tak by to šlo

tovární nastavení se dá obnovit v poho, ale potřebuje instalační disk, bez něj ti napíše, že chybí potřebné soubory a obnova se ukončí

nemusíš nic nikam uvádět do továrního . . vrať ho v rámci záruka 14 dní na vrácení zbožíreklamací si nepomůžeš, to vrátí až při 4 té reklamaci, ps co to je za notebook

Je to Samsung 530U

Jde mi o to, že jsem četla, že někteří prodejci chtěli za navrácení počítače do původního stavu např. 10 % z ceny počítače. To se raději o navrácení do původního stavu pokusím sama.

U notebooků bývá recovery partition, z té se to dá obnovit. Při startu je potřeba zmáčknout příslušné klávesy (zkus F10, případně kombinaci Alt-F10, případně do setupu a tam se podívat, zda je nabootování do recovery režimu povolené). V recovery módu potom postupovat dle instrukcí.

Ve Windows 8 jsem tovarni nastaveni spustil přímo z menu - změnit nastavení počítače - obecné.

U W8 se Tovární nastavení,neboli Úplná obnova stahuje sama přes internet.Stačí zadat a poběží vše samo.Jen UPOZORNĚNÍ !!! Obnova trvá strašně dlouho asi tak 4-5 hod,záleží na rychlosti stahování.Takže se neleknout,že se nic neděje.Disky pro obnovu se proto k W8 nedávají.V praxi ověřeno - odzkoušeno,na konci obnovy nebyla ani známka po používání. V sekci - Nastavení počítače zvolit - Všechno smazat a přeinstalovat Windows.

Dobry den, chcem sa opytat ako to je s klucom alebo originalitou W8 po obnoveni netrteba zadat kluc licencne cislo

Pokud se jedná o instalaci OS na notebook, se kterým byl Windows 8 dodán, tak klíč není potřeba, protože je uložený v BIOSu základní desky a instalace Windowsu je schopna si jej získat. Odpadly tak problémy s loupajícím se licenčním číslem, či s jeho nečitelností. Na druhou stranu už zase není možné přenést licenci na jiný systém...

Dakujem. Ano notebook bol kupovany uz s W8, treba mi len z neho vymazat uplne vsetky moje data aj konta, dat ho do povodneho stavu. Dat ho do takeho stavu ako som ho kupil a bol prvykrat zapnuty. DAkujem.