» Poradna » Notebooky

Tovární nastavení bez najetí do OS

Zdravím,potřebovala bych hodit notebook do továrního nastevení bez toho abych se dostala do Win 8, který se nechce spustit stylem, že neustále spouští opravu, která nikdy neskončí. Bohužel CD mám jen win7 což mi absolutně nechce notebook pobrat. A zálohu tam asi taky nikdo nedělal.

Odpovědi na otázku

Notebook můžeš hodit z okna, můžeš ho hodit do koše, ale nemůžeš ho hodit do továrního nastavení. Na to se používají jiné procedury, ne nějaké pohazování.Jsou dvě možnosti: Buď má notebook na disku (skrytý) recovery oddíl a potom ti podrobné studium manuálu poví, jak to provést, nebo nemá - potom zbývají už jenom ten koš či to okno a s továrním nastavením se můžeš rozloučit. Samozřejmě, pomocí instalačního média a náležité sady ovladačů lze notebook přeinstalovat kdykoliv...

urob čistú inštaláciu..návodov ako to spraviť a kde zohnať médium na inštaláciu je na internete mnoho, len treba hľadať a pokiaľ ani to nedokážeš, tak to radšej nerob, lebo to dovrzáš

Jednalo se mi jen o to že teď nemám internet na to stahovat další win.. proto mě zajímalo zda třeba jako na telefonu není na NTB zkratka, která umožní úplný restart.

To je tak těžké se podívat do manuálu? Nebo alespoň napsat typ notebooku? Nejpoužívanější klávesy jsou:– HP ; F11– Dell – F8– Asus ; F9– Lenovo ; F11– Toshiba ; F8 or Zero key– Acer ; Alt+F10– Samsung ; F4– Sony ; F10

Mít manuál tak se kouknu

máš prístup na net? máš! tak použi mozog a na nete ten návod nájdeš

Jsem ráda že jsem se dostala sem na poradnu :) ještě k tomu na mobilním internetu :) bohužel manuál si teď nikde v pdf nestáhnu :) A hlavně mě zajímalo jestli to jde :)

Hele zaprvé se tě lidi ptali jaký je to notebook a já věřím, že kdybys jim to sdělila, tak ti nějaká dobrá duše řekne jaká je to klávesová zkratka. Za druhé (a to je mnohem podstatnější) by ti to počítač měl psát během POSTu (základního testu) BIOSu. Pokud to nepíše, možná nemáš tuhle funkci povolenou. Když se ji rozhodneš v BIOSu povolit, pravděpodobně ti rovnou i oznámí (v jakési nápovědě či komentáři) o jakou klávesovou zkratku půjde a pak ji navíc při spouštění i nachvíli zobrazí. Pokud tě stresuje, že ji například nestíháš zmáčknout, či si přečíst informace zobrazené před spuštěním Windows, nebo i spuštění Windows které nedopadne nikdy dobře... výpis si můžeš pozastavit "Pausou" a také lze nastavit heslo které zabrání například zavádění Windows během obrazovky pro zadání hesla, již po POSTu, lze většinou tyhle klávesové zkratky také použít i když výzva předtím viditelná na obrazovce, nyní překrytá grafikou, již zmizela.

treba sa pozrieť do návodu..ja neviem čo tam máš nainštalované, či to robil výrobca či niekto iný, či tam je partícia na obnovenie, nemám vešteckú guľu

Možná je pokud jsi neprováděla čistou instalaci a nevymazala Recovery partition, který je vždy od výrobce skrytý na disku. Stačí jenom během bootování zmáčknout příslušnou klávesu a obnovit Windows, ale radu už jsi dostala výše.

Ano děkuji za sloušnou nenapadající odpověď :)

A co jsi čekala s IQ tyqe když ani nechceš prozradit co máš za NTB a očekáváš že tu někdo začne věštit z křišťálové koule......

Ano mám takové IQ tykve, že jsem si ntb opravila bez rad lidí jako vy :) Slušnost vám asi nic neříká :) potřebovala jsem jen vědět zda to jde.. což jde.. klávesovou zkratku jsem si pak dohledala, sice to zabralo trochu víc času s tím netem, ale hotovo ! takže opravdu děkuji všem tak příjemným lidem :) , kteří zřejmě spasili svět

nové vlákno v poradni sa zakladá až vtedy keď všetky ostatné metódy zlyhajú..tvoj problém by sme vyriešili aj my, ale neuviedla si typ notebooku tak nerob zo seba ešte väčšieho blba, než si

Dobrá zpráva je, že aspoň jedna buňka ti v hlavě funguje, špatná je v tom že jsi na to přišla docela dost pozdě - což tě neomlouvá že jsi hloupá h´jak blbá kura!

Je fakt, že se do tebe opírají docela solidně.. Ale je to stejné jako bys řekla hackni zadní vrátka, ale oni jsou tam jen vrata.Chci tim říct, že ty děláš, že víš o co jde (ale nemáš šajnu či jen tušíš). Pak je tu co máš za model NTB (ne neptáme se zbytečně a ne nebudeme se ti díky modelu NTB dostávat dovnitř, aby jsme našli tvé nahé fotky), když se lidi zeptaj seš nepříjemná... Nejdřív vypiš co máš za NTB (co tam původně bylo za OS či jaký certifikát máš k dispozici). Udělej čistou instalaci pomocí flash disku (stáhneš ze stránek MS a dodatečný program ti když tak poradíme, když bude třeba [rufus]), pak vyhledej model NTB a stahni správné ovladače. Je to tak sakra těžké napsat to co potřebujeme a né nějaké hemzy?

Na "házení" NB do továrního nastavení NEMÁ dokonce ani NEEXISTENCE OS vliv.

Zdravím tě, volku, který nerozumí věci. Omlouvá tě to.