» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tovární nastavení - WIN 10

Ahoj, mohl bych zde prosím požádat o radu?Chtěl bych si hodit počítač do továrního nastavení, ale mám problém. Když ve WIN začnu obnovu do továrního nastavení tak to klasicky nahodí loading, poté mě to po restartu hodí do WIN možností, tam znovu zaškrtnu, že mám zájem o reset do továrního nastavení a přibližně po 30 s mi to vypíše chybu, že se akce nepodařila. Zpět do WIN se v klidu dostanu. Nemá někdo nějakou radu pro amatéra jak na to? Případně mám i bootovací flashku, ale nevím jak na to. Když spustím autorun, nabízí to instalaci kde zaškrtnu ať se nic neukládá, komplet instalaci. Znovu se nahodí loading, který projede a pak to hází hlášku, že to hází WIN do původního nastavení a jsem tam kde jsem začal.Nějaké rady? Moc díky

Odpovědi na otázku

Kde a aky "autorun" spustas?

Vložím flash disk od výrobce na reboot, otevřu a dávám "setup"

To akoze chces instalovat novy OS Win z prostredia beziaceho Win?

Vložit instalační DVD nebo USB načíst vybrat češtinu další pak dat opravit počítač.pak už tě to navede k tomu co potřebuješ udělat.

Ve win10 je tovární nastavení víceméně nesmysl, protože každá aktualizace je vlastně nový windows. Dnes je nejnovější verze 1909, pokud bys dal tovární nastavení, které by mohlo být např. verze windows 1607, tak by se ti postupně musely aktualizovat všechny následující verze a že jich už bylo dost hodně. Proto tovární nastavení ve win10 nefunguje a dělá se vždy kompletní přeinstalace na poslední verzi. Vytvor pomocí nástroje Media Creation Tool 1909 instalační flešku a dej z ní nabootovat (nastav v UEFI bootování z flešky). Rozhodně ručně nespouštěj žádný autoroon.

Mám flashku přímo od výrobce PC, spouštím tam "setup"

Tak na tu flešku od výrobce hodně rychle zapomeň (sám vidíš, že nefunguje správně) a udělej co jsem Ti radil.

Jak nefunguje, nikdo mi tu ještě ani neporadil co pořádně s ní. Ptám se co s ní dělat.

S ní právě že nic. Je to stará verze, nemá to smysl instalovat, aj tak bys potom musel kdoví kolik verzí win10 aktualizovat (ledaže by to byla verze 1909 o čemž pochybuju). Stáhni nejnovější verzi 1909, vytvoř novou instalační flešku a dej z ní nabootovat a potom spusť čistou instalaci.

Jak co s ni dělat strč ji do PC restartuj mačkat F8 u Win.10 pokud ji nemáš aktivovanou,tak současně Shift+F8 vybrat opravit počítač vybrat obnovení a tam vybereš tu flashku.

To dělám, ale když dám "opravit" poté "restore" tak mi to vyhodí, že mám restartovat počítač a specifikovat, který Windows chci. Nerozumím co s tím.

Bez urazky, ale ked nevies, ze co chces instalovat, tak radsej to niekomu odnes, kto bude vediet co s tym.

Bez urážky, ale pokud nemáš radu k tématu tak raději nic nepiš. Napsal mi tu co mám udělat, tak říkám jakou hlášku mi to vyhazuje.

No nevim co na té flashce je,ale pokud se sní dá instalovat Win.,tak v biosu nastavit bot USB a zkusit spustit tu instalaci.

Takže místo "opravit" mám dát klasicky INSTALOVAT?

Jo pokud ta flashka obsahuje instalaci,tak by to mělo jit.

Tak tam je zas problém, že nemůžu vybrat ani jednu jednotku. U všech to píše, že na ní nelze nainstalovat WIN kvůli špatnému typu / formátu .

Takze si napřed vybral kam to chceš instalovat a dal to formatovat to nejde.

Nic jsem dřív nevybral, vložím flashku do PC, restartuji, mačkám F8, načtu flasku kde je před názvem UEFI. Tam když dám instalovat tak to nejde dát ani na jeden disk, když dám opravit a restore tak to napíše ať restartuji PC a určím jaký WIN myslím ..

Flešku musíš připravit pro uefi/gpt nebo bios/mbr, podle toho co máš na svém PC.Uděláš to pomocí utility Rufus https://rufus.ie/cs_CZ.htmlw10 .iso si stáhni zde https://software-download.microsoft.com/pr/Win10_1909_Czech_x64.iso(Termín vypršení odkazu: 3/26/2020 2:57:50 PM UTC)

Flashka je připravená již od výrobce, když ji načítám tak se jmenuje UEFI (název flashky) tu spouštím

Nic jsem dřív nevybral, vložím flashku do PC, restartuji, mačkám F8, načtu flasku kde je před názvem UEFI. Tam když dám instalovat tak to nejde dát ani na jeden disk, když dám opravit a restore tak to napíše ať restartuji PC a určím jaký WIN myslím ..

1. data mas dufam zalohovane2. ked to nejde dat ani na jeden "disk" tak vsetky disky co vidis (data mas zalohovane druhy krat pisem) odstran 3. zostane ti 1 prazdny disk a tam to nainstalovat pojde4. ked to nejde zober to do servisu

Děkuji. Ano, mám vše zálohované. Odstraním všechny, jeden zůstane a pokud to tam půjde ten časem zas půjde rozdělit?

netreba to delit. Ak to z nejakeho choreho dovodu delit chces, rozdel si to teraz pri instalacii. Daj ze novy oddiel a na ccko daj aspon 100GB

A náhodou nevíš proč nejde přímo to tovární nastavení, pomohlo by kdybych tam tu flashku nechal? Nebo riskuju, že se smažou data i na ní?

nikomu nejde tovarenske nastavenie, to je uplna 314covina kasli na to a sprav cistu instalaciu. Ta funkcia je nezmysel.

Nemám s tím zkušenosti, netroufnu si jen tak nic mazat, zas tak nutně tu reinstalaci momentálně nepotřebuji. A s "Spuštěním s upřesněným nastavení" jak je hned nabízené pod obnovou máš zkušenosti?

roob hore vyssie:4. ked to nejde zober to do servisu

Počítač jede, chtěl jsem ho jen po dlouhé době reinstalovat. Určitě teď nebudu nic riskovat s mazáním. Na starém počítači to šlo v pohodě a nemusel jsem nic mazat.

keby som mal za kazdy pc co klient doniesol, ze nejde 10€ tak som milionar. Skoncil som na tuto temu.

To by jsi byl zloděj, ne milionář. Neporadil jsi nic užitečného, díky za tvůj čas. Ahoj

Pokud nemáš koule na to, udělat to, co je třeba udělat, tak to radši nechej tak, nebo to odnes někomu, kdo tomu rozumí.