» Poradna » Mobily

Touch ID Iphone SE 2020

Ahoj všem, předem prosím vtipálky a rýpaly o vynechání komentáře.Dotaz: Měnil jsem přítelkyni baterii a vrchní reproduktor na Iphonu SE 2020. Baterie je neoriginální a neukazuje kondici baterii to vím a jsem s tim obeznámen, ale ačkoli vím, že jsem nic neponičil, protože jsem se v iphonu nehrabal poprvé tak druhý den přestal ji přestal fungovat otisk prstu, ale domovské tlačítko funguje. Je možné, že je na vině neoriginální baterie? Případně špatně zapojený kabel k základní desce? Raději se předem zeptám než budu telefon znovu otevírat a kupovat jinou baterii a jiné. Telefon byl restartován, při tvoření nového otisku to bylo bez odezvy jak kdyby tam žádný prst nebyl přiložen. Děkuji všem co si najdou čas na odpověď a hezký den všem

Odpovědi na otázku

taky to může být pouze nešťastná shoda okolností, že touch ID odešlo.

Nedivil bych se, kdyby Apple po domácí výměně baterie touchID jednoduše deaktivoval.

Ajo, nemá vlastně apple nějaký ten HW zámek v sobě? Kdy by to odpojil kvůli "bezpečnosti"

Ano, ma. Deaktivuje ho pri vymene za jiny TouchID.Tady v tom pripade dotycny mohl poskodit flex ci konektor a nepojede mu to.

Prestoze jsi se v iPhonu nehrabal poprve, tak jsi mohl podelat flex/konektor pripojeni Touch ID a muzes si v nem menit neoriginalni baterie jak chces ted uz to je jedno.

Zrovna poškozený flex bych vyškrtl. Všechno dělám s největší opatrností, s drahym nářadim a pod lupou. Spíš by mě zajímalo jestli to mohla způsobit ta neorigo baterie a případně když se dá origo zpět tak jestli to zase pujde či ne. Kdyžtak ji sjedu koupit 13tku a holt si zvykne na face id a swipe

Když už chceš flexit že koupíš 13 a že si "holt zvykne" tak jí můžeš klidně koupit SE ne? A nehrabat se ve starém telefonu.

To není žádné flexení a ani to tak vyznět nemělo. Má ten telefon ráda až na foťák takže by k tomu stejně došlo a tohle se je uzm stejně chvilková zákežitost než ho dostane k narozeninám takže sem jen nechtěl aby tu chvíli byla bez otisku a všude musela psát hesla a kódy..

Samozrejme, ty nedelas chybu, mas prece drahe naradi a delas to s lupou Vysledek je jasny, udelal jsi chybu a ne, neoriginalni baterkou to neni

Vylučovat bys to neměl. To s baterkou opravdu nesouvisí. Buď jen blbá náhoda, ale spíš jsi tam opravdu něco poškodil nebo nedostatečně dobře zapojil.

... samozřejmě je příčinou nefunkčního touch ID je neoriginální baterie. Prostě iOS z bezpečnostních důvodů blokuje Touch ID, basta. A borci výše, co plácají o poškození flexu a pod. jsou mimo. Tahle blokace je prostě vlastnost iOS. Ona totiž samotná baterie je takový malý počítač, co se dá "upravit k provádění nelegální činnosti", takže proto.

Ty jsi se vazne rodicum povedl 99% vsech vymenenych baterek v servise jsou neoriginalni kousky a zbyle 1% jsou pouzite originalni baterie z rozmlacenych telefonu . Ani velky servis nemel zadnou moznost se dostat k NOVÝM originalním dílům.

A ta nefunkčnost Touch ID se vážně projeví až druhý den po výměně baterie za neoriginální?