Totální krach při práci na baterii

Dobrý den,vlastním asi rok ASUS M6A a v posledním měsíci jsem svědkem kuriózní poruchy.Při práci na baterii dojde k úplnému vypnutí počitače bez předchozího varování. Baterie je přitom asi kolem 50%.Navic pro opětovné zapnití musím na chvilku vypojit baterii, pak notebook nabehne, ale za chvilku se opet vypne.Takze pro opetovne sprovozneni je potřeba AC adapter. Tohle se mi zatim stalo 3x a docela to nasere. Kuriozní na tom je, že mnohdy notebook používám na baterii bez sebemenšíh problémů. A při těchto poruchách nejsou žádné prvotní příznaky jako přehřívání, zamrzávání či jine nepříjemnosti. Prostě jak když cvaknete vypinačem :( Kontakty u baterie bych 100% vyloučil.Docela rád si přečtu náše názory než to pujdu reklamovat. Totiž parucha nastava velmi sporadicky, težko s tim v servisu nečo udělají.

Odpovědi na otázku

Pouštět NB na baterii, když je k dispozici 230V je blbost! Baterie je namáhána cyklováním a její životnost se rychle snižuje. Nejspíš ti v ní odešel jeden článek, nebo je studený spoj mezi jednotlivými články battery packu. Zkus si někde půjčit jinou stejného typu a chvíli na ni jeď. pokud se závada neobjeví, je to jasné. Každopádně nech systém trvale v síti, pokud budeš mít štěstí, možná se baterka vzpamatuje. Rozhodně se ale nepokoušej battery pack rozebírat a proletovávat spoje!!! Riskoval bys výbuch, popáleniny a poleptání, lithium je alkalický kov a ve styku se vzdušnou vlhkostí reaguje explozivně.

Jseš si jistej, s tím 100% vyloučením kontaktů? Šacoval bych to právě na ně. Samosebou, že by chtělo vyzkoušet jinou baterku, ale kde ji vzít ?

Pust kalibraci baterie v BIOSuMP

Kalibraci jsem už zkoušel ta probehla bez problemu. Zajimave je na tom, že problem se objevi uplne nahodne, vetsinou vsechno slape jak ma. Nevite nekdo kolik je zaruka na baterii?

zaruka je dle zakona 24mesicu, bohuzel se na baterii vztahuje neco jako doba zivotnosti a to je vetsinou 6mesicu (obdobne jako rohlik kterej nemuzes reklamovat po tydnu ze ti ztvrdnul)

Jo, ale tech 6 mesicu je pouze na bezne opotrebeni, tzn. na zkraceni vydrze. Ale pokud ti v baterce odejde elektronika, zkratuje se nebo neco podobnyho, tak plati zakonnych 24 mesicu.(Je to v zakone a je to i osobne vyzkouseno.)

Teď se mi stává úplně to stejné! Na baterku valim v poho nabití klesne na 50-60% a pak cvak blik a hotovo. pak už pomůže je AC adaptér. Mimochodem mám ntb Asus A6M q-057.

Tak tohle dělá Li-Ion baterie, kterou se podařilo buď vybít pod mez snesitelnosti, nebo zůstala dlouho vybitá. Bohužel je to na výměnu. A až budeš do NB dávat novou, připoj ho ke 220 V a vypínej jen tehdy, když ho někam poneseš a na co nejktatší dobu! Li-Ion baterie jsou určeny k zálohování, ne k provozu! A nezkoušej baterii z NB vyndavat, když jedeš na síť! první přepěťová špička odpálí základní desku a oprava je od 9.000 výš.