» Poradna » Mobily

TomTom GO 6250 Professional, souřadnice GPS

Dobrý den, potřeboval bych poradit, vlastním tuto navigaci již dlouho, ovládám ji docela dobře, ale ani rada z TomTom support mi nepomohla, potřeboval bych vědět jak zjistit na zařízení souřadnice GPS ať už uložených bodů nebo kde zrovn jsem abych mohl poslat souřadnice kolegovi třeba, souřadnice do přístroje umím, ale jak je získat z mého zařízení, děkuji za odpověď

Odpovědi na otázku

Asi to je potřeba připojit k PC (ev. NoteBook) s programem MapSource nebo BaseCamp. Na tohle je lepší mobil s GPS (což má snad každý šmatlafoun).

Pardon, není to Garmin, takže ty programy neplatí ... musí to být něco od TomTomu.

Obávám se, že když Ti ani přímo technická podpora TomTomu nedokázala poradit, že tady asi také neuspěješ... Mimochodem - mám Go 6200 a zkoušel jsem to najít a také bez úspěchu. Myslím, že nejjednodušší bude, když si nainstaluje vhodnou aplikaci do telefonu (např. mapy.cz) a pak stisknutím na libovolné místo na mapě hned uvidíš i souřadnice.

Chcete-li naplánovat trasu pomocí sady souřadnic, postupujte následovně:1. Výběrem tlačítka hlavního menu otevřete hlavní nabídku.2. Vyberte možnost Vyhledat.Otevře se obrazovka vyhledávání se zobrazenou klávesnicí.3. Vyberte typ tlačítka pro vyhledávání vpravo od vyhledávacího pole.4. Vyberte možnost Zeměpisná šířka/délka. Tip: Jako příklad zobrazený na obrazovce slouží vaše aktuální zeměpisná šířka a délka.5. Zadejte sadu souřadnic. Souřadnice lze zadat v následujících formátech: Desetinné hodnoty, například:S 51.51000 Z 0.1345451.51000 -0.13454 Tip: U desetinných hodnot není nutné zadávat písmeno určující zeměpisnou šířku či délku. Pro místa na západ od nultého poledníku a místa na jih od rovníku uveďte před souřadnicí znaménko mínus (−). Stupně, minuty a sekundy, například:S 51°30′31″ Z 0°08′34″ Standardní souřadnice GPS, například:S 51 30.525 Z 0 08.569 Poznámka: Pokud zadáte souřadnice, které zařízení GO PROFESSIONAL nerozpozná, poté panel pod souřadnicemi zčervená.6. Při zadávání souřadnic dochází k zobrazování návrhů na základě toho, co jste zadali. Můžete pokračovat ve psaní nebo vybrat z návrhů.Města a silnice se zobrazují vlevo, BZ se zobrazují vpravo.