» Poradna » Ostatní

Tolerance měřidel napětí na desce?

Jak moc se tomu dá věřit, na větvi -12V mi to ukazuje -14.95V, což je asi o 2V míň než tolerance. Deska asus a8v a zdroj fortron 450W.

Odpovědi na otázku

To pozeras v BIOSe alebo v niecom inom?Na -12V sa vybodni to sa uz vobec nepouziva, dolezite su 3.3V, 5V, 12V.Tolerancia zavisi od konkretnej dosky a pouziteho HWmonitoring chipu, ono ich vyrobcovia urobia chip a potom o rok vydaju opravny sheet (app. note) ze to meralo uplne zle a ze treba upravit vypocet To je tak ked sa nieco zodpovednejsie nech robit cinanom. Tak potom vyrobca dosky ak to vobec zisti ze to mera zle urobi novsiu verziu BIOSu, kde to upravi.Ak si nie si isty jedine iste riesenie je zmerat to voltmetrom priamo na ATX konektore ktory na doske (da sa nan zhora pekne dostat sondami voltmetra, cierna je zem, zlta +12V, cervena +5v, tusim oranzova +3.3V, ostatne farby si najdi cez google.com (ATX connector).

Evidentně se hrabeš v něčem, čemu nerozumíš. Hňupe

Mirek som rad ze si sa dal konecne uz aj od niekoho ineho urazit nez odomna. jo.. a tohle je pro tebe vole:

prestan sem laskavo vkladat tie chujoviny , len to kazdemu zbytocne zerie bandwith