Točej se ještě uvěřitelné filmy?

Poslední dobou... uz nevim jake DVD si pujcit v pujcovne. Mam pocit, ze sme zapleveni kravinam od StarWars po Harryho Potra... a podobny SCIFi blbosti. Ale aby nekdo natocil kvalitni film, jako je Phidafia, Seven, Zelena mile... atd. Neco cemu se da uverit. Uz dlouho jsem nevidel zadnej film, kterej by me opravdu dostal. Poradte neco kvalitniho...

Odpovědi na otázku

Tys uvěřil Zelené míli?  Zkus teda:Veronica GuerinZrůdaMěsto bohů (toto je obvzlášť mazec!!!) možnáMuž v ohniTajemná řeka

Mesto bohov je fantazia, suhlas. Dalej odporucam napriklad Dogville alebo 21 gramov.

Uveril jsem tomu, myslim tim kvalitativne, nebylo tam nic falesnyho a odflaknutyho. Proste vse stoprocentni. Jo moc diky za tipy... Muz v ohni jsem videl-to se me libilo. Nesnasim takovy ty Slecna drsnak, Prcicky a jiz zmineny sci-fi. Muz v ohni jsem videl-to je pekny. Jinak nic, tak se budu ridit tvyma radama... dik jeste jednou...

Chceš kvalitu?Scorseseho Kundun - přesně podle skutečnosti, koupil jsem si originál DVD, natolik si tohoto filmu vážímŠvankmajerův Lekce Faust nebo Alice - surrealismus, bohužel DVD vyšel jen v Japonsku a USA, což je u Českého filmu docela tragickéFormanův Přelet nad kukaččím hnízdem (dávali tuhle v TV) nebo AmadeusSchindlerův seznam - skvělý film, ale bohužel ne zcela podle skutečnosti (můj dědeček byl u toho, když se ten koncentrák osvobozoval, tak o tom lecos vím)Tarkovského Stalker - scifi ale vynikajícíAbuladzeho Pokání - děsivá alegorická vize komunismu, to jsem doteď nerozdýchalA nakonec to nejlepší co znám:The Man Who Planted Trees (Muž, který sázel stromy) - kreslený film přesně podle skutečného příběhu výjimečného člověka

Já na filmy moc nekoukám. Ale Lekce Faust je skutečně vynikající věc. Stalkera jsem neviděl, ale doporučuji přečíst si předlohu k tomuhle filmu - Piknik u cesty - Arkadij a Boris Strugackij. Zvládnou to i nečtenáři, je to útlá knížečka, ale nádherná. Nedokážu ovšem posoudit, nakolik se bude shodovat s filmem.

STALKER vs. PIKNIK U CESTY ... tak asi jedina spolecna vec je "zona" a "stalker" jako postava, ale zbytek je znacne odlisny od knizni predlohy.. to ale neznamena ze by jak kniha tak film nebyly kvalitni, ikdyz narozdil od knihy je film trochu narocnejsi... Mam ale prosbu: Neznate nekdo nejaky podobny kvalitni sci-fi film? Nemusi tam byt prehrsle triku, ani casta strelba, ale proste sci-fi film, ktery vas i pres absenci vyse zminovanych vlastnosti zaujal? Diky

Lekce Faust - životní a současně poslední velká role mého oblíbeného herce Petra Čepka. Doporučuji každému, kdo dokáže ocenit kvalitní nekomerční filmové dílo.

Velmi uvěřitelný (a kvalitní) je film Hořící Mississippi. Ostatně teď má maličkou reklamu....

_milý clovece_zalezi,co bys vlastne chtel:neni jasne,co znamena termain "uveritelny"...._muzes se podivat kupr. na Jima Jarmusche:cela tvorba je vytecna....z novejsi vlny napr.L.Caraxe...z klasiky treba J.L.Godarda....z Rusu napr. Sokurova.... tak by se dalo pokracovat..._ale bojim se,ze v bezne pujcovne toho moc nebude...lovu zdar

Mrkni se na filmy: Bojovníci mezi nebem a zemí a Hrdina a pokud si tam dáš origoš jazyk a titulky tak vážně bomba.

Bojovnici mezi nebem a zemi. A uveritelny film. Tos me rozesmalJinak co se Hero tyce souhlas! Mozna bych pridal neco korejskeho: The Classic trebas.

Jsem provozovatelem videopůjčovny a musím říct, že v poslední době je nabídka distributorů opravdu ubohá. Snad je to jen tím letním obdobím a na podzim se objeví něco lepšího. Zjišťuju ale, že čím dál víc lidí dává přednost levným "béčkovým" převážně akčním filmům. Když vezmu něco fakt kvalitního, půjčí si to za měsíc pár lidí, až mě to dohání k pláči  Jinak je to taky hlavně o vkusu, mě například v posledních dnech hodně zaujal životní příběh Ray Charlese "Ray" a to nejsem zrovna fanoušek jeho hudebního stylu. Každopádně doporučuju tento film shlédnout. Taky mě celkem uchvátil "Pád třetí říše". Musím přiznat, že nějaký pořádný thriller ve stylu "Sedmičky" mi taky hodně chybí, no snad časem něco bude

Jo, Sedm, to byla věc. Ještě teď mám pupínky.

Já bych tě opravil, čím dál víc lidí dává přednost stahováním filmů přes DC++, Kazaa a torrenty. Ná co platit 35 Kč nebo kolik stojí půjčovné, když si ten film můžu během noci stáhnout z netu.

Válka Policajtů tetka nový celkem dobrý a drsný Doporučuji

Oldboy...good filmek!

Vesnice.. ted jsem videl.. fakt pekne, tajemne, zahadne..

A co takhle:Kruh, Gothica a nebo Texaský masakr motorovou pilou

Skus SAW, alebo UNLEASHED...alebo FINDING NEVERLAND..to bola pecka

Kmotr, Četa, Francouzská spojka, jsou starý ale dobrý

Vsem diky moc. Slovo uveritelny je asi nevhodny. Jenom mam pocit, jakoby by autorum dosly namety a toci akcni blbosti - s nesmyslama a priblbly komedie. Oba zanry mam rad, ale nic me nedostalo. Napr. ted mi kamarad prinesl DVD s filmem SAW (Hra o preziti). Nejdriv jsem si precetl recenze. Tento film srovnavali s filmem Sedm (1995). Ano ma to podobneho ducha, ale kvalitou jasne vede ten starsi kousek s Pittem. Diky vsem.

Blue Velvet

U vas je uz SAW na DVD?....ste dajaky rýchly pocuvaj....u nas na Slovensku to tusim este ani v kinach nebezalo

Skus sunshine alebo lucia el sexo

Otakar Votoček - Křídla slávyLynch - Mazací hlava, Twin Peaks, Modrý samet ....Thrier - Evropa, seriál Království (pořádný mazec), Prolomit vlny, Dogville ... Bunuel - Andaluzský pes, Nenápadný půvab buržoazie, Mléčná dráha, Viriniada, Kráska dne, Tajemný předmět touhy...Godard - U konce s dechem, Výtah na popraviště, Bláznivý Petříček, Alphaville...Saura - Pláč pro banditu, Hon, Peppermit frappe, Anna a vlci, Maminka slaví 100. narozeninyAldomovarGreneway - Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec, Topení po číslech, Umělcova smlouva, 8 a 1/2 ženyAntonioni - ZvětšeninaFellini - Silnice, Amarcord...nějací ti američtí nezávislíNic z toho však v půjčovnách nejpůjčíte a pochybuji, že to bude na DC++ a spol. Pokud někdo ví o nějaké ART půjčovně DVD, tak bych byl vděčný.

Nezajimam se, kde to DVD sehnal... pujcil mi ho pujcil... Urcite to origos nebyl...

Buňuel s přes P2P sehnat dá, stejně tak jsem úplně náhodou pořídil Metropolis včetně CZ titulků.

MOje srdcovky : ale zeby boli uveritelne :Wings of fame Dr.M -> Club Extiction

Wings of fame - Křídla slávy od Votočka, to je fakt pecka. Akorát to může řadu lidí přivézt do pořádných depresí (přesně v duchu "sláva je pomíjivá").

Napoleon DynamiteMachinistBubba Ho-tepSanta je uchylThe Butterfly effectThe million dollar hotel

Hrdina, Battle Royale, Oldboy, Dark City (Smrtihlav), Ong-bak, Lost Highway, Braindead (Živí mrtví , Město bohů, Klan létajících dýk, Ichi the Killer (Koroshiya 1),...............a spousyty dalších

No to jsem rád, že všichni ještě nedávají přednost akční stupiditě předkládané v médiích.Nevím, jestli je na DVD hodně starý černobílý němý film Intolerance, ale je špica.Taky Viscontiho Rodinný portrét byl dost dobrý, jinak snad všechno už bylo jmenováno.

Fuente si můj člověk.

Můj taky. Jinak chtěl bych upozornit, že ten levný krám levneknihy.cz nabízí i filmovou klasiku na DVD za dost lidové ceny. Teď mají v nabídce komplet od Bergmanna. Sice to není zrovna můj šálek kávy (raději Bunuel, Saura atd.), ale i tak to oceňuji.

No jo David Wark Griffith...budu to muset nekdy zas zkouknout.

Mne sa velmi pačil film SAW (skaldačka) - bol fakt super. Nezabudnutelne filmy su pre mna české - ako Pelíšky, Kurvahoši, Kolja a pod. - to sú fakt pecky.

Zkus japonský film Gohatto, v angličtině pod názvem Taboo. Je to hodně netradiční film o životě samurajů  Mimochodem, nikde k němu nemůžu sehnat obal v češtině. Poradíte mi někdo? Jo a u nás to vydal Hollywood Classic Entertainment pod názvem Poslední samuraj (ale ne s Crusiem) - http://www.hce.cz/index.php amp;userID=

Bílé peklo?

Mulholland Drive, Blue velvet, Záhada BlairWitch, Spalovač mrtvol, Muž který nebyl, Bolero, Full Metal  Jacket, Clockworking orange, Farenhei 9/11, Bowling for Columbine a last but not least: Tajemný hrad v Karpatech!!!

Nevim jestyli je to presne tak ale :Buterfly Effect - Osudový doteknaprosta bomba

The GAME

Okupace ve 26 obrazech od Lordana Zafranoviče.

Ou, tak to je film z hustopeč. Fakt nátěr...první půlka chorvatská selanka o třech kamarádech, pak přijdou fašisti a je konec...scéna v autobusu - totálně zlomí film. Jo, Ustašovci byli drsní. Prý i otrlí náckové občas nechápali, co byli schopni provést svým dlouholetým sousedům...

Třeba Divoké včely od Bohdana slámy (v dnešním REflexu je s ním rozhovor), ten je docela uvěřitelný a myslím, že i jeho nový film Štěstí bude uvěřitelný, asi bude pěkně zaděláno na depresi.Jo, když už píšu o depresi - co takhle film Requiem for a dream? To je depka, co

rozhodne DAVID LYNCH!!!

Možná se na mou hlavu snese sprcha posměšků, ale jestli tě nejde jen o DVD tak naČT2 dávají kolikrát (večer) filmy které sice nevyhrály žádný světový festival, ale je to odpočinek od toho čim je člověk přesycenej. Je úplně jedno jestli se jedná o film francouzký, čínský nebo třeba rumunský - kolikrát ček žasne na co se musí dívat, a na co se bohužel nedívá.

Akorát, že posledni dobou tam byla vesměs samá americká byť nezávislá produkce. Před deseti lety dávali lepší kousky.

No já koukám občas ve čtvrtek na Filmový klub, nevim že by tam bylo něco USA.

A co tak Sveraz Narodniho Rybolovu