» Poradna » Mobily

Tmavne obrazovka Samsung

Dobrý den,mám televizi Samsung UE48H6270 a trapí mě že když zapnu Herní Mód tak když hraji třeba GTA a vjedu do tunelu tak obrazovka se ztmaví. Všechny EKO módy,dynamický kontrast jsem vypl, i jsem přejmenoval HDMI na Game ale stále to dělá.

Odpovědi na otázku

Není to náhodou funkce hry? tj část HDR, která simuluje chování lidského těla. Tj při vjezdu do tunelu není lidské oko připraveno na méně světla a vidí více temnoty, ale po určitém čase se to srovná. A pak to samé, když vyjedeš z tunelu na ostré denní světlo, kde je efekt zcela opačný, tj zase se celý obraz dost rozzáří a opět vidíš prd než se to srovná.

Asi jo ale spíš by mě zajímalo proč to proboha je v GAME modu když potřebuju v nějakejch temnějších místach hry světlo a displej se skoro zhasne

Už jsem to vyřešil stačilo zapnout při zaplém herním módu třeba youtube a pak ho vypnout a televize jela naplno.