» Poradna » Windows (a jiné OS)

Tlačítko CTRL - dělá si co chce

Začalo mě zlobit tlačítko CTRL. Běžně využívám klávesové zkratky s tímto tlačítkem (CTRL+C, CTRL+V, CTRL+Z,....). Dnes sem zapla PC a po použití tohoto tlačítka se mě okamžitě zároveň, přejmenuje vybraný soubor (název typu ";řž´="), otevře outlook, hudební přehrávač KMplayer, a internet. prohlížeč Mozila. Sem z toho pěkně na nervy. Nevíte co s tím? Jak vrátit funkčnost zpátky jak jsme všichni zvyklý? Díky L.

Odpovědi na otázku

nepolila sis klávesnici kávou nebo džusem?

Nic na tomto světě není na věčné časy... Pokud tam nesedí nějaký proradný virus, tak je klávesnice v čudu. Vyzkoušet jinou, zapůjčenou kamarádem a uvidí se.

A jak chceš vyřešit HW problém zde v textové formě? Mě také jednou zlobila klávesnice ergo od MS tuším verze 2000, normálně reklamace, okamžitě uznána, nový model ve stejné ceně. Nešlo co si pamatuji H, V, W prostě nějak zlobil celý šváb v ní. Asi studeňáky.

No co, můžu zkusit vyměnit klávesnici. Ale spíš si myslim, že to bude v samotným PC. Už i dřív nás to zlobívalo, ale to přítel pak vždycky přeinstalovával Windows (XP) protože měl celkově PC "zas----ej od hraní her apod. Nebo někdy jak to zlobit začalo, tak i samo od sebe přestalo. On jako herní maniak toto tlačítko moc stejně nevyužíval, ale já když mám využívat PC k práci jsem nešťasná...

Ne to jistě ne, ta tlačítka prostě zlobí a náhodně blbnou. Rozhodě s tím nesouvisí OS, při nejistotě stačí LiveUbuntu boot z média (neinstalovat jen vyzkoušet):http://www.ubuntu.com/download/desktopa když to bude zlobit i tam 100% jistota. Jinak klávesnice má omezenou životnost, ty klasické vydrží typicky déle, moderní méně.

Mě se děje uplně to samé