» Poradna » Ostatní

Tlačítko bezpečně odebrat

Ahoj, v cem je dobre pouzivat tlacitko bezpecne odebrat pri odebirani disku, flesek? Pokud nic nepretahuju tak by to nemelo nijak vadit ne?Nemuzu ho na pocitaci na liste najit, v nastaveni windows 10 kdyz vyberu na panelu zobrazovat tlacitko bezpecne odebrat, tak se taky nezobrazi, nevim jak ho najit.

Odpovědi na otázku

Pokud máš aktuální Windows 10, tak je zbytečné jej používat. Systém je nastaven na Rychlé odebrání.

No jeste 3 dny zpet tam bylo :D Kdyz jsem pripojil neco, ale ted ne. Nemuze to skubani poskodit disk ci pripadne mobil kdyz pripojim?

Nekterym po velke podzimni aktualizaci zmizelo. Jde udajne odebrat flashku bez pokynu/ ptani se

Zobrazí se, jen když tam něco zastrčíš

Mne to ukazuje aj na datovom HDD a systemovom SSD.

Pak to máš takto nastavené v Biosu.. Hot-plug / EnabledNormálně je to vypnuté..

V Biose toho veľa nemám. Položku "vysunúť device" u interných diskov mám odkedy som prešiel na AHCI (bez reinštalácie).

A co na to "Prušák"?

Takze je jedno ci dam bezpecne odebrat nebo vytrhnu? To sami u mobilu ? (zde postaci jen vybrat pripojit jako nabijeni a muzu trhat ne?) v pripade fleshky a disku mi to neslo ani kdyz jsem po pravde udelal zastupce ty odebiracky - psalo to, ze nelze disk odebrat protoze neni zamenitelnou jednotkou. Jedine tak, ze jsem dal v zarizeni odebrat a disk zhasl, tudis se asi logicky i odpojil a vypnul jako kdybych vypl soucasne i pc, je to tak? A je to tedy nutne delat nebo tim nemohu neco poskodit? Protoze na win 7 mi po pravde nejde ani to odebrat v zarizeni, protoze mi to tam neukazuje

Tak jsem to odebral pres zarizeni v nastaveni a disk pak zhasl v tomto nastaveni https://ctrlv.cz/1h2C je to v podstatě to sami jako kdybych to vysouval pres bezpecne ne?

V Vin 10 ani neni

Pokud jsi si jistý, že se žádná data nepřenášejí, tak je to zbytečné. Já třeba používám bezpečné odebrání pouze v případě, že tam jsou nějaká strašně důležitá data. Jinak to nedělám.Někdy může windows pracovat s diskem i poté, co zmizí okno kopírování. Nebo tam ukládá nějaké dočasné soubory. Bezpečné odebrání za prvé ukončí ukládání těchto dat a za druhé, pokud tam něco právě nahráváš a nevšimneš si toho, tak tě to upozorní.

Dobre a co mam delat kdyz to tlaticko bezpecne odebrat nemam na windows 7 pocitaci?

Hledat. Tak asi mesic se to tu resilo. Problem je ze se tu ba zive do vyhledavani musi zadat slovo od ... a pismen presne jak znel dotaz. Jinak zkusit klicova slova

při kliknutí pravým myšítkem na disk v Tento Počítač tam nemáš "Vysunout"? U W7 to bylo.

Neni prave

A k čemu je toto tlačítko dobré, já jsem ho nikdy (25 let) nepoužil a nikdy jsem žádný problém neměl.

Me zmizelo loni na podzim. Tak flash odebiram bez. Jeste mi nic nezmizelo. Nechce se mi to nastavovat podle navodu i kdyz jsem na to byl zvykly ( stejne jako vse co jsem zasunul nechal projet AV, abych neco nedotahl domu)