Tlaciaren-vyber, HP vs EPSON ? - kde su lacnejsie naplne?

bry den :) poprosim o radu : idem kupovat (konecne) uz aj ja tlaciaren (multifunkcne zariadenie) so scenerom a kopirkou ... kedze rozpocet je vcelko obmedzeny :D tak sa rozhodujem medzi : ,EPSON Stylus SX210 , EPSON Stylus SX215 a HP PhotoSmart C4680 ... najprv u mna viedlo HP ... dotykovy displej ... atd atd ... ale obavam sa hlavne naplni ... TLACIT BUDEM V PRIEMERE TAK 2-3 KRAT DO TYZDNA (vacsinou cernobielo- nie fotky)... co je vyhodnejsie ? to ze epson ma 4 x cartdrige (čierna, azúrová, purpurová, žltá) alebo to ze HP ma dva druhy zasobnikov (cierny , farebny ) ? ... ktore naplne su lacnejsie ? ... a ako to je s kupovanim neorignalnych farieb ? :)(oplatia sa ?)
skusenosti s timto mam velmi male :/ takze privitam kazdu radu o tlaciarnach ci uz z osobnych skusenosti alebo z docitania :)

Odpovědi na otázku

predpokladajme, ze napln sa v tlaciarnach mina priblizne rovnako rychlo a ty potrebujes hlavne poznat cenu ciernej naplne. tak pozri cenu ciernej na HP a Epson a prerataj vhladom na objem naplne v ml - aby si dostal porovnatelnu cenu za tlac... co sa tyka vymeny naplni napr. za repasovane, robi to napr. firma Lamda. vacsinou su ok, ale uz som videl Canon, co si potrpel na origos naplne. viac tu http://www.lamda.sk/...

Kup si Canon a originální náplně a nebudeš mít problémy.

Kup si originální náplně, potřebuji si vydělat! To známe. Originál - 350 Kč/kus, dolití inkoustu - 20 Kč/kus. Zkus si spíš zjistit, když už chceš jít do inkoustu, která tiskárna umožňuje dolévání náplní, ale počítej s tím, že tyto informace na stránkách výrobce nenajdeš. (www.tisknulevne.cz+ www.fifty.cz)

a hlavne nech rata s tym, ze ak sa mu pri pouzivani neoriginalu pokazi tlaciaren, tak v servise zaplati nemalu ciastku, aj ked je tlaciaren v zaruke...

Já používám v obou tiskárnách (laser i inkoust) neoriginální náplně od začátku, tisknu jak o život a kupodivu, problémy žádné. Takže buď kopeš za prodejce originálů, nebo kecáš z hladu. Každopádně není problém si vypsané originály ponechat a v případě reklamace je do tiskárny znovu nacpat.

Ono se to pozná. Viděl jsem sklad v servisu Canon, kde byly regály plné tiskáren se zničenými hlavami od neoriginálních inkoustů. Stejně jsem viděl regál plný HP LJ5L a LJ6L s roztrhanými teflonovými válci od recyklovaných tonerů. Samozřejmě konec záruky, oprava finančně náročná.

Záleží na tom, kolik toho budete tisknout. Pokud několik stránek za měsíc, doporučuji tiskárnu s kartridžema. Dražší provoz nevadí, spíš se stane, že zaschne. V tom případě je značka lhostejná. Pro intenzivnější tisk doporučuji dělené barvy, zásobníky + pevná hlava. Skvělé jsou Canon MP550, MP560, MP640, mají velké levné zásobníky. Obdobné HP mají minizásobníčky s drahým provozem. Epson zasychají popř. nefungují už jako nové. Sice vymění kus za kus, ale je to zdržovačka. Lexmark inkoust mají předražený spotřebák.

Kdo umí, umí, kdo neumí, vozí kočárek, nebo netiskne. Používat inkoustový tisk na jakýkoli občasný provoz je silně ztrátová záležitost, každým zapnutím tiskárny se část náplní spotřebuje. Navíc laserový tisk je i rychlejší; jediné, na co se laser nedá dost dobře použít je tisk fotek a popis CD. Na všechno ostatní je laser lepší, protože je rychlejší, netrpí zasycháním a má nižší náklady na tisk. A je dost a dost laserových tiskáren, které pracují i s refillovými náplněmi naprosto bez problémů, i když výrobci dělají všechno pro to, aby to nebyla pravda.

Canon tiskne pomocí topných odporů (inkoust se zahřeje a vystříkne z komůrky, čím vyšší teplota, tím víc inkoustu v kapce). Epson používá piezoefekt. Odporový tisk je mnohem háklivější na kvalitu barviva, pokud se do zásobníku v hlavě dostane vzduch, odpůrky shoří a hlava je na odpis. Epsonu hustší inkoust, nebo bublinky neublíží, takže kvalita barviv je mu mnohem víc ,,u zadku". Pokud jde o poškození laserových mechanik, na vině je spíš nešikovnost obsluhy, kdy se kazeta cpe do stroje násilím, nebo se s ní někdo pokouší manipulovat za chodu stroje, dost se dá zničit i nešetrným vytahováním zaseklého papíru. Náhradní toner, pokud není použit správný typ, může poškodit povrch fotoválce, takže pokud je tiskárna stavěná na obalovaný toner (zrnka jsou potažena vrstvou plastu, která při zapečení vytvoří lesklý povrch tisku), nesmí se do ní nasypat neobalovaný a naopak. Nesprávný toner může také kolidovat se zapékací teplotou, výsledkem je pak buď mazlavý tisk a zasvinění vnitřku tiskárny, nebo naopak připálení toneru, takže změna barev a odlupování.

Ještě bych dodal, že není refill jako refill. Zažil jsem cartridge do HP, kdy bylo nutno tisknout na HQ, aby bylo vůbec něco vidět.
Inkoustovka umí tisknout na větší rozsah papírů, než laser, odhlédnu-li od kvality tisku. Musí se ale každý měsíc na ní něco vytisknout, nejlépe co 14 dní, jinak zaschnou trysky.
Laserovku spolehlivě zničíte zaprášeným papírem, fóliemi, samolepkami, pokud nejsou určeny pro laserovku. Pokud tisknete na předtištěný formulář, tak nevhodné barvivo použité při offsetovém tisku poničí pec.Toner nesmí přemrznout. Válce u levných tiskáren mají životnost 2 roky, potom degradují.
Laserovce nevadí odstavení na rok, potom se zapne a normálně tiskne.

Nevím, jak ty, ale já tonery do ledničky nestrkám. ,,Degradace" tiskových válců... Pokud nebudu dva roky používat inkoustovou tiskárnu, zdegraduje komplet a bude dobrá leda na vyhození! Tochu slušnější laserovka a trochu slušnější saze (OKI, HP) skousne všechno, já aspoň proháním přes svoji Okinu doslova vše, co mi přijde pod ruku už několik let a nikdy jsem žádný problém nezaznamenal. V Epsonce mám samoresetovací kazety od Ekocoloru, takže doplňování inkoustu provádím bez toho, že bych je z tiskárny vyndaval, Když mi Status monitor ukáže pokles hladiny pod 1/4, tak prostě injekční stříkačkou doleju inkoust (nádržky jsou průhledné) a tím veškerá pěče o tiskárnu končí. U Okiny má ve firmwaru vypnuté blokování při dojetí toneru a životnosti fotoválců, takže fotoválce už dokončují ,,třetí tůru" aniž by to bylo na kvalitě tisku vidět a a toner používám pro kancelářské HP, čili pro úplně jiný typ stroje! Podstatné je to, že jak originál, tak náhrada jsou kuličky, obalené vrstvičkou plastu a zatímco original kazeta stojí skoro 3.000 Kč, dosypání sazí vyjde na čtyři stovky. S inkousty je to podobné. Jednorázová original kazeta 380 Kč/kus, dolití samoresetovací náhrady 20 Kč.

Typický úkaz vyzkoušení co je nejlepší, jak výše uvedeno od "krakonoš".
A z vlastní zkušenosti:
Chci tisknou černě - hodně - laserovka
Chci tisknout málo, ale častěji a i barevně a foto - inkoustovka
Z vlastní zkušenosti W-XP, multifunkce HP 1500+, od r. 2006 bez problémů. 1x nákup černé a sdružené 3-barevné kazety velkokapacitní (výroba dává malokapacitní, ale dají se přecpat na víc, ale nejsou moc kvalitní) a doplňování kazet u soukromníka se zárukou.
I když je to HP používám fotopapíry Canon GP-501 10x15, nemusím to tak centrovat a fyzicky oříznu na 9x13 cm

Souhlas, až na to, že inkoust bych si nechal výhradně na fotky (laser na lesklý papír není to pravé ořechové) a potisk CD. Na cokoli jiného je laser vhodnější. Barevné grafy a tabulky jsou na obyčejném papíru ostřejší, než z inkoustu, zejména když je nastaven na lesklý papír a tiskne se na obyčejný a CD skrz laser bez poškození , ať už tiskárny, nebo placky, neproleze.

V téhle době občas někdo nechá toner v autě přes noc, nebo je uskladněný v netemperovaném skladu. Proto varování.
S chybou válce jsem se setkal u OKI PP8w. Všechny vydržely 2 roky a kousek a zafungovalo kurvítko, v tomto případě válec.

Výjimka potvrzuje pravidlo. Měl jsi smůlu a padl jsi na vadný kus z výroby. A pokud umíš přenastavit FW, tak se dá tiskárna donutit k tomu, že sice svítí červeně a hlásí, že skončila životnost válců, ale tiskne vesele dál.

To nebyl jeden kus. A hlavně byl skutečně vadný válec a nebylo to tím, že by měl moc naběháno. Naopak - tyhle hajtry se koupily právě proto, že se 1x do měsíce vytisklo pár stránek a k síťové tiskárně bylo daleko.

Mám laser Xerox. Hlučná, orig.toner dodaný s tlačiarňou na 700 listov. Nejaký domáci "repas" v obchode s náplňami a doplnenie tonera mi akurát do*ebalo valec.Znova kúpiť orig.náplň za 70€. Xerox nikdy viac. V robote sme mali HP 1010 denne 120 listov tlače,repas.tonery, za tri roky bez akýchkoľvek problémov.

Trošku mimo, ale zvykl jsem si brát náplně do Canonu IP 4000 u Pavla Nadrchala : http://www.svetnaplni.cz/... a problém žádný, dlouhou dobu plná spokojenost. Zasychání nic, tisk kvalitní...můžete se tam zkusit mrknout, do čeho všeho má náplně a za kolik