» Poradna » Ostatní

Tlačiareň - Otázka na farby

Zdravím ľudia. Mám tlačiareň Canon mg2950 . Mám farebný toner aj čierny a stala sa mi taká vec že v čiernom už moc toho nie je.Chcel som si vytlačiť text takže čierny text na papier a proste to akokeby tlačilo z čierneho tonera aj keď mám nastavené aby to tlačilo z farebného.Keď som zmenil farbu textu tak to tlačilo v pohode farebné.Moc sa tomu nerozumiem :D ale beriem to vlastne tak že v tej farebnej sa nenachadza čierna a vždy sa miešajú pri tlači.. Rozumiem tomu správne ? Ak nie budem rád ak ma o tejto problematike poučíte :) Ďakujem predom

Odpovědi na otázku

A jakou barvou by jsi chtěl aby ti tískárna tlačila černý text ? Namíchá černou z Color. Nebo máš černé dost a tiskne z ní. Black je taky barva.

Některé tiskárny mají v menu výběr, zda chceš černou tisknout, ze ,,Složené černé" (soutisk všech tří barev), nebo ,,Opravdové černé" čili pouze z černé kazety. Ale drtivá většina tiskáren odmítne černobílý tisk, pokud bude některá z barevných kazet ,,prázdná".

A proto mám HP ink. 1 + 3 v 1. Je tisk třeba jen modré. Nedopustím aktualizace.

Můžu černě nebo odstín šedé. HP deskjet 2480. Také vypatlat zbytky z color na tisk třeba obrázků děckom. A kdo tomu nevěří at nestojí u dveří a přijde se přesvědčit, nebo zajde na psychinu, drobátko se poléčit. Vím co mám, neprodám

No tiskárna se nerozhoduje podle toho, kolik má které barvy :) Většinou je to tak, že u barevného tisku tiskne černou vždy mícháním z barev, pouze na čistě B/W vstup použije černý inkoust.

Většinou je to tak, že postupuje podle toho, co u ní defaultně, (nabídka Start - tiskárny - vybrat tiskárnu a nastavit Vlastnosti), nebo během tisku, (platí jen pro konkrétní danou úlohu), nastavíš.