» Poradna » Mobily

Titulky bluray přehravač

Zdravim, byl by tu nějakej odborník co by mě laikovi poradil ohledně titulků? Koupil sem si (snad jeden z posledních ) 4K UHD Blu-ray přehrávačů Samsung. TV je taky Samsung ( modelové řady případně doplnim ). A teď konečně ta situace. Mám seriál rozlišení 1080p dual zvuk CZ, ENG titulky vše jede jak má. Druhý seriál je 2160p ENG a titulky jsou černé a nejsou tudíž přes spodní pruh ořezu vidět. Barva změnit nejde ani kdybych se pos***. Vrtal sem se v tom jakou dobu a nic. Stejně tak film pokud je prostě ve formátu rozlišení 2160p tak ti titulky jsou černý a nejde s tim nic dělat. Budu vděčnej za jakoukoliv radu

Odpovědi na otázku

Jsou v kontejneru nebo jsou externí?Kontejner je jaký? MKV ?

Jsou v kontejneru a je to mkv, kdyz to dam na fleshku nebo na disk do Tv pres usb tak to funguje normal...

Tak je zkus z kontejneru vyhodit a dát je bokem (mkvextract).

Tak to prehravej v televizi...

jasně to by mě asi nenapadlo jde o to že mám 6GB externích disků a vše plny a některý ty seriály a filmy si prostě chci úchylně nechat a proto sem koupil přehravač...

Tak proc se tu ptas Jaky je rozdil jestli zapojis ten disk do TV nebo BR prehravace? A pokud mas vetsinu obsahu na externich discich a ne BR, proc jsi kupoval BR prehravac?

Tak ještě jednou a pomaleji....samozřejmě mám externí disky 2 a ne zrovna malý, ale jde o to že nejsou nafukovací, a disk jako medium je pro mě sběratele ideální medium, protože film nebo seriál v krabičce vystavenej ( ať už třebas self-made) vypadá prostě líp než někde na disku nebo datovým úložišti. Proto sem chtěl ten problém pořešit a ne se nechat bombardovat hláškama typu "nechápu proč to kupuješ atp." každýmu jak co vyhovuje

"každýmu jak co vyhovuje", to jistě, ale na filmy v nízké kvalitě si pořizovat blu-ray? Navíc, disk na dlouhodobé uložení ideální není. A na čem to vypaluješ? Máš blu-ray vypalovačku v PC nebo je to na DVD?

To ze chceš vraždit cas a penize vypalovanim obsahu na BR disky tu nezminujes, takže klidne pis pomaleji, ale napis vse 😉Akorát toto bylo v mode tak 10let zpátky, dnes dokoupis dalsi disk nebo ještě lepe sitove uloziste. Uroven pohodli je na úplně jine úrovni.A popravdě sbírka vypalenych DVD/BR je něco jako sbírka falesnych znamek

Celou dobu mluvim o kapacite 2160p takže dvd asi těžko ne ? čas? jakej to stojí čas? vypalovačka vypaluje sama samozřejmě si i disky kupuju ale ne vše se tady dá sehnat. . .a je mi celkem jedno co bylo nebo nebylo v módě navíc jak už sem jednou psal raději budu mit vystavený na polici bluray disky nebo jedno datový úložiště

Je vcelku jedno co je to za mediumDVD je na ústupu a BR je mtrvy vicemene od uvedeni. V době levnych datovych ulozist opravdu nedává smysl pažit to najakekoliv pladtove kotoucky a ještě tomu dělat booklety Ano vypalovacka to sice vypálí sama, ale pokud nestahujes primo BR iso obraz (u serialu tezko) tak ji to do podoby BR video disku musíš pripravit... Jestli to pálíš jako datový BR tak to postrádá smysl úplně.

Mel jsem na mysli palit to na jakekoliv plastove kotoucky.....Zkus si místo toho třeba Plex nebo Emby mediaserver (maji klienta pro Samsung TV). Zbirku budes mit taktez, mnohem jednoduseji spravovatelnou a prehratelnou

vypalovat filmy na jakýkoliv médium je dneska fakt úlet.. drahý, nepružný, časově náročný. Nemá to jediný pozitivum.Tak před 8 lety se to ještě u BR disků dalo pochopit, ale dneska už opravdu ne. Je to peklo a jen vzpomenu na ty stovky DVD který jsem vypaloval tak mě běhá mráz po zádech. Lituju všechny zoufalce kterým to ještě nedochází a postupně se k tomu doberou asi za pár let.

Jsi poměrně arogantní, tak si poraď sám. To bych čekal od podobně namachrovaného člověka, že to zvládne.

můžu vedet v čem arogantní mistře ? čekal sem pomoc na dané téma a ne přednášku na téma že "plastové kotoučky" mrtvé a že si mám pořídit datové úložiště . . . . věřil sem tomu že tady to není facebook kde všichni všechno hejtí ale trochu sem se seknul. Poradil mi jeden nebo dva příspěvky ( a těm děkuju ), zbytek přednášek na téma se jen IN a co je OUT + řečí o aroganci bylo zbytečných

Nikdo nehejtue, jen se ti snaží naznačit ze vlastne řešíš zbytečny problem, kdyz existuje mnohem pohodlnejsi reseni, kde nemusíš zbytečné utrácet za opticka media, vypalovat je, nekde je skladovat a otirat z nich prach... V případě prehravani hledat správný disk, přesunout je do BR přehrávače a pak teprve prehravat... Oproti par klikum pri prehravani z sitoveho uloziste, o moznosti přehrát si cokoliv z videoteky i kdekoliv mimo sit nemluve 😉

Na videa ve FHD nepotřebuješ Blu-Ray přehrávač. Měl si pořídit NAS a tam ty disky nastrkat. Nebo je připojuj do TV, jak ti tady radili. Jestli to máš v MKV, tak titulky pomocí MKVtoolnix vyextrahuj, přemixuj zbytek a titulky pak k tomu přidej jako externí. A budeš mít po problému. Jestli nemáš blu-ray disky, tak opravdu nechápu důvod koupě přehrávače.

O jakej prehravac konkretne jde?SAMSUNG UBD-M9500Why are the subtitles displayed in black when I´m playing a 4K Movie through a hard drive connected to the USB port? How do I change them to white? They´re white for a Blu-ray Movie on the hard drive as well on a USB stick, but for 4K Movies black and some parts are not visiable at all on the screen. They´re disappearing in the black bars. this player won't do proper subtitles on UHD file playback. The subtitles are also too large. They should offer a smaller size. Ultimately it doesn't matter what size they are, if they are BLACK and cannot be seen most of the time.

UBD-M7500nevim jestli sem takhle dobrej angličtinář =D

popis problému by seděl, i když teda tady se jedná o přehrávání z USB disku ? ( jak říkám nejsem žádnej profi angličtinář ) . . . . a odpověď k tomu příspěvku ?

...through a hard drive connected to the USB port?Ano píše se tam o disku připojeném do USB portu.

Odpoved byla ze na to samsung kasle, reseni v tom foru nebylo