Tiskárna

Dobrý den, mám tiskárnu Canon MP540, v níž je zaschlá tisková hlava. Tiskárna mi po zapnutí hlasí chybu b200, což je chyba tiskové hlavy. Šla by nějak tiskárna zprovoznit aspoň na skenování?

Odpovědi na otázku

když dáš příkaz ke skenová z PC tak ti napíše chybu???

Tu chybu ukáže tiskárna na displeji

B200 je známá chyba u Canon. To se řešilo takhle https://www.youtube.com/watch

Bohužel podobný problém mě donutil koupit novou tiskárnu, protože oprava by byla dražší, než nová tiskárna. Od té doby si hlídám, abych aspoň jednou za týden něco vytisknul. Hlava zaschne velmi snadno, málokdy se podaří vyčistit.

Měnil jsem Canon za HP, u té stačí tisk za 2 až 3 týdny, žel náplně jsou dražší, ale vezme i neoriginál - musel jsem proto vypnout aktualizace

Nechcu vám do toho moc kecat, ale pokud oba dva tisknete tak málo tak inkoustovka nedává žádný smysl a vhodnější by byla laserovka - odpadá tak starost o zaschlé barvy atd.

Jemu možná, me ne. Přehodim přes vozik s barvama bežný igelitový sáček co maj v marketu na pečivo a nemusim tisknout třeba 6 týdnů ( dýl jsem nezkoušel). Pozn. Color zaschla před 2 lety, ale musí tam být proto vypnuté aktualizace. Cena za laser včetne hmotnosti tiskárny s níž přejíždím po byte když napojím PC, je překážkou.

Minusaci hloupi ptaci, co jsem uvedl je z praxe s tiskarnou HP řady 2400 vyrabene pred 10 lety. Kde se na ni hrabou Canony aj. Byval i tisk fotografii, dokud bylo z čeho michat. Pak se tisklo jen tří a dvoubarevne az nakonec zvykle zbyla na tisk textu jedna color.

mno vypnute aktualizace hp moc 'neposloucha', alespon u nekterych tiskaren. meli jsme asi 14ks hp x476dw, u vsech vypnute aktualizace (pokud nebyli, nebrali neorig. cartridge) a presto se jim vesele aktualizoval firmware... pomohlo az jejich zariznuti na firewallu. nicmene jsou jiz vsechny tiskarny stejne v panu, odchazi tam stejne tiskova hlava a je jedno, jestli se tam pouziva orig. inkoust nebo alternativa. hroznej sunt, teda kdyz fungovaly, tak dobry - ale hned po zaruce (ico, tedy 1 rok) zacaly bleskurychle odchazet, k nekterym jsem jeste stacil dokoupit carepacky, tak ty se nechaly opravit, zvytek se vyhodil hned, s carepackama nasledne...uz mne inkoustovka do firmy nesmi

Prihlasim sa do debaty.tiskárna/tlaciaren Canon MP610, tak isto chyba B 200.Tiskova/tlacova hlava odskusana na tlaciarni IP 430, co je presne to iste bez skeneru (ta ista mechanika, tie iste naplne) a ziadny problem.Ale funkcna (samozrejme kopatibilna hlava) z IP 430, nefunguje na elektronikeMP610. Takze pcitadlo / datum skonstatovako, ze uzivatel Je sprosty, a marketingovy ojeb, eletronika Vam oznami "kupte si novu tlaciaren" Mozno by pomohlo reset firware, ale neviem, ci sa to da "samo domo"

Ta tiskárna má zaschlou hlavu už nekolik let,ale šlo na ní skenovat,ale teď nejde ani to.

Znaš jisté prislovi o dzbanu pivu a vode. Tady jsi na tom hur jednou vsechno konciZkus ji preinstalovat. Nemam rad kanony hodi chybu a jsou odepsane,opravy se nevyplati

Když nepotřebuješ tisknout, tak si kup za 15stovek obyčejný skener a ten křáp vyhoď. B200 je kurvítko, Canon tím naštval dost svých zákazníků.

Před 14 dny jsem u své tiskárny (MG 5350) také řešil chybu B200. Pomohl mi konkrétně tento návod, po kterém na tiskárně fungují všechny funkce bez problémově jako předtím, takže typické ku*vítko:1. Switch Off Power2. Open up the print head bay (as if you're going to change inks)3. Switch On power4. Wait for the print carriage to begin transferring to the left and let it go past halfway5. Just before the print carriage gets to the left hand side (but after going halfway across) close the cover6. Leave the Printer switched on7. Check if fixedZdroj: https://errorcodespro.com/5-fixes-for-the-canon-err...