» Poradna » Ostatní

Tiskárna Xerox nebo HP

Ahoj, vybírám tatímu do práce multifunkční tiskárnu s formátem A3. Vybrali jsme dva modely, téměř identické a to :HP LaserJet MFP M436dn a Xerox B1022V_BCenově vychází lépe Xerox, tonery, válce apod. jsou cenově na stejno, ale jde mi o to, který z těchto dvou značek má lepší/spolehlivější či intuitivnější software pro W10. Máte někdo zkušenosti právě s Xeroxem, či HP? Vím, že teď má Samsung Xpress a ten jejich software na skenování a tisk je co se týče stability něco hrozného 😃 Mockrát děkuji za sdělení vašich zkušeností.

Odpovědi na otázku

To bude pěkná rodinka, kde pubertální synáček vybírá "tatímu" "do práce" tiskárnu.Na to je IT oddělení, nebo na to sjednaná externí firma. Dokonce jsou specializované firmy, které tiskárny pronajímají a starají se o jejich provoz.

Proboha tiskne max. 100 výkresů v A3 měsíčně, sem tam něco okopíruje, žádná jaderná fyzika člověče. Na co budu využívat IT oddělení? Při téhle spotřebě je to víceméně jako domácí využití. Pronájem tiskárny se nevyplatí. Pro příště si nech řeči o pěkné rodince pro někoho jiného, buď tak laskavý, a pokud nemáš konkrétní radu, nekomentuj, prosím.

Na výkresy mu stačí černobílá? Na barevné A3 spíš http://obchod.walinger.cz/hp-oficcejet-pro-7740-c17...

"Ahoj, vybírám tatímu do práce" Ve firmách je IT oddělení, nebo externí firma obvyklá, stejně jako ten pronájem tiskáren. Že je to OSVČ, tak na to to nevypadalo.Výrobci mají různé produktové řady, od čehož se odvíjí výdrž a třeba cena spotřebního materiálu. Zde rozhoduje cena spotřebního materiálu, dostupnost případného servisu, dostupnost spotřebního materiálu. Obě jsou síťové, obě pro oblast SOHO. Mimochodem, záruka "pro podnikatele" je jiná než pro fyzické osoby.Na software se poohlédni sám do specializovaných diskuzních fór.

Také je dost důležité, jestli firemní IT zvyklý na Xerox, HP či třeba OKI. Když se mu nanutí do správy nějaký atyp, tak je z toho nešťastný a z toho plynoucí nespokojenost všech. Prostě tiskárna co chvíli nepojede.

ty to strasne prekrucas. Dodavame tlaciarne geodetovi, spolu 4 zamestnanci. Je to firma, je? Maju IT oddelenie, nemaju! Platia externu firmu? NEPLATIA! Pridu s nejakym modelom, ked tak sa im poradi iny, alebo zabezpeci ten. Firma automaticky nieje len Peugeot Slovakia s 3000 zamestnancami! tak sa trochu uvedom.

Já osobně mám lepší zkušenosti s tiskárnami Xerox, HP už dávno není, co bývalo. Ale na druhou stranu mám velmi dobré zkušenosti i s tiskárnami Samsung, alespoň z té doby, kdy mu je vyráběl Ricoh. Tiskneme na nich už přes 10 let, a furt jedou jako nové, spotřebák za pusu. Ale co se týče softwaru, tak to nedokážu posoudit, používám základní funkce, a tam to jede.

XEROX nebo EPSON... HP po zkušenostech za mne nedoporučuji..

Epson ani Canon, HP mi šlape i kamarádovi který tiskne 12x vic za rok i za měsíc (xerox neznáme)

Za me jsou HP vyssich rad (M400, M500,...) velmi slusne. Nejde to brat jen podle lowendu a nejlepe jeste podle uplne jine technologie (laser vs inkoust).Levne Xeroxy jsou kuprikladu uplne stejny odpad jako levne HP. Xerox mel skvele tiskarny, kdyz prevzali firmu Tektronix (takze to vlastne nebyly jejich tiskarny ), ale to bylo uplne v jinych cenovych relacich (100k+).

Pokud jde o výkresy, které se budou používat na stavbě na slunci i ve vlhku nebo dokonce v dešti, je nutné vybrat takové tiskárny, jejichž tisk se nerozmaže a barvy nevyblednou.Velmi dobré jsou v tomto směru LED tiskárny OKI.

Nezlobte se, ale takhle vybírat tiskárnu nejde - otevřít si e-shop a vybírat podle ceny resp,. jde, ale první vůbec musím vědět v jaké třídě tiskárnu chci (na to je většinou potřeba někoho kdo má zkušenosti v oboru), jaké požaduji "věci" a poté koukat na cenu. Jestli tiskne A3 "hlášky" na výlohu obchodu, tak není problém koupit cokoliv.Ale jinak záleží co bude tisknout, kolik toho bude tisknout, na jaké všechny média, jaké tiskové jazyky bude používat resp. vyžadovat (stačí emulace nebo potřebuje nativní), potřebuje nějaké bezpečnostní funkce, co správa barev a profilů tiskárny, případně pokročilejší správa dokumentů (jestli má stroj umět) apod.Bez těchto informací se nedá vybrat "kvalitní" tiskárna resp. multifunkce.

tlaciaren sa VZDY vybera podla ceny. Blbci si ju vyberaju podla ceny tlaciarne a ti mudri podla ceny spotrebneho materialu..

Díky za info, odteď si to budu pamatovat.

Špatná definice. Zařízení se vybírá podle TCO. Domů nepotřebuju tiskárnu za 60 000,-, která tiskne za 0,13 Kč na stránku při tisku 20 stránek za měsíc. To mi stačí tiskárna za 2000,- s tonerem, který vydrží 3 roky. Potom se to klidně celé vyhodí, protože na nová Wokna nebude mít ovladače.

samozrejme, ze domov si nekupis tlaciaren za 60 000, ale ani tlaciaren za 2000 kde sada tonerov bude stat 2099,- ze nie. Takze si kupis peknu multifunkcnu CB laserovku za 150€/4000kc, kde repas toner (3-5x viac stran ako ta 2000 atramentovka) mas 20€/550kc a nikdy nezaschne.

Jestli chceš pouze tisknout tak je to úplně jedno.Nicméně spíš bych hledal jak funguje skenování, jednotlivé modely jsou dost různé.Umí skenovat do emailu?Umí skenovat do OneDrive?Umí skenovat přímo z tiskárny?Co tisk a sken z USB?Umí skenovací profily?Umí být zároveň připojena na USB a LAN portech?V neposlední řadě je ale nejdůležitější dostupnost tonerů. Můžeš mít lokální atyp který dodavatel nedrží skladem, což A3 již jako atyp je, to nemá každá domácnost.