» Poradna » Ostatní

Tiskárna vynechává barvy

Zdravím,mám problém s tiskárnou - Canon MG5150. Při černobílém tisku vše funguje, ale když chci vytisknout cokoliv barevného, tak to tiskárna kompletně vynechá. Barvy jsou v pořádku. Zkoušela jsem přes nastavení čištění hlavy i hloubkové čištění. Pokazde vyšlo že je vše v pořádku, nicmene když vytisknu vzorek, vytiskne se opět jen černá. Při prvním se vytiskl i vzorek modré barvy, hned na to i dokument (barva černá modrá). Tak jsem dala hloubkové čištění, to už ale opět bez výsledku, a od té doby se nevytiskla ani ta modrá.Je problém v hlavě a chce to výměnu/opravu, nebo máte nějaký fígl co zvládnu sama?Díky.

Odpovědi na otázku

Zkusil bych dokument uložit do .PDF, a tisknout to potom až z něj

Ani pdf soubory netiskne barevně

Máš neoriginální barevné cartridge s příliš hustou barvou nebo příliš rychle zasychá a a zanesla trysky. Bojím se, že se spálila hlava. Uvnitř je kvantum malých topných tělísek, které normálně vystřikují barvu. Při tom se chladí. Pokud barva neteče, tak se přehřejí a spálí.Hlava stojí stejně, jako nová tiskárna.

Díky

A pokud nechceš utrácet, tak si někde najdi, kde prodávají čistící kapalinu na hlavu, podle pojezdu hlavy si poskládej pruh savého papíru (ubrousek třeba), aby si ho mohla podstrčit pod tiskovou hlavu, zakapej ho tak, aby byla většina skoro mokrá, ale aby z ubrousku "nechcala", vlož ubrousek do dráhy a opatrně najeď s hlavou na něj a nech to aspoň hodinu, ať se to rozmáčí. jo a než to uděláš, vyndej náplně.Výborně fungují např. tady:http://www.printmarket.cz/To celé samozřejmě při odpojené tiskárny z elektriky!!!!!

Mnohem jednodušší je pomocí páčky vycvaknout celou hlavu.Taková asociace - čistící kapalina na hlavu=šampón

A jiné inkousty taky nejdou?

Pokud ti hlava zaschla a spustila jsi cokoli, včetně čištění, je výměna hlavy jediné řešení. Tisk probíhá tak, že inkoust je do trysek vytlačován ze zásobní komůrky zahřátím pomocí topného odporu, pokud inkoust v komůrce zaschne, tak dojde ke dvěma věcem: 1/ zahřátím se zaschlý obsah komůrky připeče ještě víc a 2/ po několikerém opakování pokusu o tisk se spečeným inkoustem nechlazené topné odpory spálí. Tento neduh je společný všem inkoustovým tiskárnám s výjimkou produktů Epson, kde tisk probíhá pomocí piezostrikce, takže zaschlou hlavu lze několikerým čištěním bez problémů a poškození rozběhat.