Tiskárna tiskne velice slabě, jakoby cartridge byla prázdná, ale je plná.

Inkoustové cartridge pro tiskárnu Canon MG 3650 jsou velmi drahé, kompatibilní PG-540xl stojí cca 450 Kč, originální je o cca 200 dražší. Proto jsem si pořídil refillkit, abych si mohl černou náplň naplnit sám. Naplnil jsem do ní cca 15 ml černého inkoustu určeného pro tiskárny Canon, avšak tisk je špatný, jakoby byla náplň prázdná (téměř bez inkoustu). Nejprve to při tisku vynechávalo celé řádky, to se spravilo tím, že jsem náplň vydělal, pořádně s ní zatřepal a vložil ji nazpět do tiskárny. Avšak tiskne to velmi slabě a co je málo syté, to téměř není vidět. Zkusil jsem 2x vyčistit tiskovou hlavu. Provedl jsem kontrolu trysek i nastavení tiskové hlavy - to bylo v pořádku. Nevíte prosím, co mám ještě udělat? Díky za případné odpovědi.

Odpovědi na otázku

Jestliže originál stojí 650 a neorigo refil 450, tak doporučuji jednou nejít na oběd a použít originál. Teď to totiž vypadá že to neorigo nakonec vyjde na 1050Kč, tedy o 450 dráž než originál.

Moje zkušenost s inkoustovými tiskárnami Epson i Canon (dohromady asi 12 let) je: NIKDY nekupovat neoriginální náplně, nikdy se nesnažit o refil doplnění. Výsledek vždy mizerný. Vím, že jsem moc nepotěšil. Ale takovou mám zkušenost. A Canon originál náplně jsou dost drahý. Proto jsem přešel na laserovou.

K tomu jsem se dopracoval také. A pak ještě dál, nekupovat Canon vůbec.

Dobrý den, já jsem měl 2 tiskárny Canon, první vydržela 8 let, druhá 9 let, používány jen neoriginální náplně, kvalita tisku stejná, jako s originálními kazetami. Nyní žádný problém. Nyní mám tankovou Canon a také spokojen.

Je rozdíl neoriginální náplň a refill kit. Napiš mu značku výrobce tvých kartridží. A také jestli to byly jen náplně a nebo s integrovanou tiskovou hlavou. To také je až zásadní informace.

Byly to náplně s tiskovou hlavou a vždy od eshopu "Yescom".

Tak kartridže s tiskovou hlavou má i tazatel, takže ať je zkusí nakupovat na https://www.yescom.cz/naplne-do-tiskaren

Ta tiskarna stoji CELA +- 13 stovek. Kolik casu budes venovat reseni namisto toho aby si poridil novou? Teoreticky muzes zkusit jestli nemas nastavene nejake ECO reseni/uspora toneru a/nebo jiny PC.Ale tyhle levne krabicky jsou proste konzum...

Čím levnější tiskárna, tím dražší provoz a nižší životnost. Takže dražší tiskárna vyjde dlouhodobě levněji, než laciný šmejd a jako bonus má mnohem méně problémů.

Je nesmysl si sám kupovat inkoust a sám si ho tam ládovat. On totiž není inkoust jako inkoust. Každá značka nebo každý typ vyžaduje trochu jinou hustotu inkoustu a pokud hustota není přesně taková jakou tisková hlava vyžaduje, tak inkoust v extrémním případě bude hlavou úplně protékat nebo naopak nebude chtít zatéct dovnitř.

Lacná tlač je z tankových tlačiarní, nie z kazetových, ak by ste si kúpil tankovú tlačiareň, už by ste ju mal zaplatenú, teraz len vyhadzujete peniaze za atrament.

Refill těchto cartridgí není pro amatéry, i profíci s němi mají problémy. Canon dělá všechno možné aby se refillovat nedaly (a celkem úspěšně). Prostě špatná volba tiskárny - u těchdle Canonů to chce používat originály.

Používání neorigo cartridgí u těchto tiskáren s pevnou hlavou je cesta do pekel. Je to jen otázkou času, kdy se trysky ucpou. Většina tiskáren končí v létě po dovolených.Pokud tiskneš málo, kupuj origo cartridge. Pokud hodně, kup si nádržkovou Epsonku.

Dnešní levné inkoustovky v základu stojí jako sada originálních náplní, problém je že startovní náplně mají sníženou kapacitu s ohledem na cenu a tiskárna se pak platí těmi originálními náplněmi.Je třeba počítat s několika věcmi:1) neoriginální náplně - ztráta záruky na kvalitu tisku, případně celé záruky, navíc dnešní tiskárny to jsou dokonce schopné detekovat a uložit do paměti, takže servis se o tom dozví.2) refil - hrozba vytečení inkoustu, dle typu tiskárny to u některých dokonce ohrožuje elektroniku, někdy to ani nepomůže, neboť ty kazety obsahují chip s počítadlem výtisků, kdy sice naplníš inkoust, ale tiskárna se stále domnívá, že kazeta je prázdná a používá úsporný tisk - což může být tvůj případ.Navíc se stejným objemem neoriginální náplně nebo refil inkoustu obvykle vytiskneš míň stránek než s originálem.

Alternativní náplně jsem řešil, když originál stál 4x víc než Čína. Pokud je rozdíl v ceně tak malý, tak bych zůstal u originálů.Může být jiná hustota materiálu, může ucpávat trysku.Jestli chcete v alternativách pokračovat, zkuste koupit alternativu u jiného prodejce/výrobce.

Já už bych inkoust nechtěl, koupím tiskárnu, vytisknu tři strany, půl roku na ni nesáhnu a pak už netiskne. Nemám kvůli tomu už tiskárnu žádnou. Příště bych šel do laserovky.