Tiskárna propojená pomocí Wi-Fi

Ahoj,mám problém a prosím Vás o radu.Doposud jsem měl tiskárnu HP DeskJet 3525, který byla napojena na Wi-Fi, aby bylo možné na ni odesílat tiskové úlohy bezdrátově. Bohužel se často stávalo, že když se soubor na tiskárnu odeslal, začala se tiskárna v zařízení, ze kterého byla odeslána, zobrazit ve stavu Offline a vyskočila chybová hláška, že je nyní tiskárna nedostupná. Když se provedlo vypnutí a zapnutí tiskárny, ihned začala tisknout již zadaný dokument a naskočila do Online stavu. V případě propojení tiskárny napevno USB kabelem s počítačem, tento problém nikdy není.Myslel jsem si, že se jedná o vadu tiskárny (mám ji již pět let). Avšak na Vánoce jsem si pořídil novou s tankovým systémem (Epson EcoTank L6160 a výše popisovaný problém s Offline stavem se vyskytuje pořád. V případě propojení napevno problém opět není.Bohužel nerozumím sítím a nejsem v tomto odborník, proto se omlouvám za možná laický dotaz, ale pokud by někoho z Vás napadlo, kde může být problém, budu rád za jakýkoli nápad. O hloupé a výsměšné komentáře nestojím.Děkuji.

Odpovědi na otázku

Jednou z možností chybových stavů je špatný signál wifi. Dej ji blíže wifi routeru a odzkoušej.

Tiskárna je tři metry od routeru, v nastavení tiskárny se zobrazuje, že síla signálu je výborná

A bavil jsem se o tom s taťkou a ten mi řekl, že úplně stejný problém má s tiskárnou v kanceláři. Když odešle soubor k tisku bezdrátově, musí tiskárnu vypnout a zapnout, aby se soubor začal tisknout. Je to zvláštní. V kanceláři má router hned vedle tiskárny

Kdyz je 3m od routeru, proc jej nepripojis lan kabelem.

Protoze by o nej zakopaval a tim ji mohl shodit ze stolu ci kde ji ma jakoz i sam si pri padu natlouct nebo i hure. Minimem skod by bylo poskozeni vstupu a vystupu kablu. Nutno tez pocitat s tim ze nekdy tiskarna nedokaze tak dlouhym kabelem prenest potrebne. Proti se voli 180 cm.Na vyzkouseni funkcnosti tiskarny pri a po nastaveni bych kabl pouzil, jinak kdyz je k dispo wifi ........

??? Proč by měl být LAN kabel jen do 180cm? Ty tvoje teorie jsou fakt někdy k zasmání. ... kdyby zakopnul ... kdyby si natloukl ... kdyby se zabil ..... To je jak vysvětlení dětem do 4 roků.A jak sis jistě přečetl, tak by rád WiFi používal, ale jaksi mu nepracuje spolehlivě ....

Nepoznas ironii? Jsi Sheldon Cooper?

On by rad pouzival wifi, ale pokud je moznost pripojit kablem je to oooomnoho lepsi. Pokud je router 3m je ta moznost. Pouzivat wifi, ikdyby to normalne fungovalo, je BLBOST,. Zbytecne si ukrade z linky konektivitu,vetsi ruseni, odrazy atd.

Ano rad by pouzival wifi proto hleda pomoc.Nereagoval jsem na tazetele zamitave ale na pripominku aby pouzil kabl. Kdyz budu chtit wifi budu se ji snazit zprovoznit abych nemusel zakopavat o kabel a pripadne zpusobit skody na majetku i ci osobam ktere se pri kablu nemohou volne pohybovat po jinak volnem prostoru. Muze jit i o vozickare.

Pokud je k dispozici kabel je nesmysl pouzivat wifi, hlavne pokud to neni schopno spolehlive fungovat.

Lide by si meli uvedomit, ze wifi je pro telefony a ntb tam, kde neni kabel. Kdezto opak je pravdou. Uz jsem psal jednou, ze v novostavbe jsem kolegovi za dobrou cenu chtel roztahat site, a rekl mi, naco, ved mame wifi. Zpocatku mu to stacilo, ted ma NAS, chytrou tv a wifi mu ide len velmi pomalo. Ted jak uz ma vse zarizene pytal me zda to muzu zasitovat. No v uz postavene novostavbe jsem mu dal 5x vetsi cenu, nove omitky sekani a tak.. A aj proto abych to nemusek delat.Takze pro spravnou funkcnost je treba vse co jde propojit kablem, pak zbyde vice volneho vzduchu pro bezdratova zarizeni

Minusaku, s cim u me nesouhladis?

Taky bych se divil. Ale nekdy to jde s nickem. A ted uvidis tu smršt minusu zde u me.

Minusy mam ja a dva. U kazdeho. Misusak si honi ego. Ja mam pravdu a minusak nedokaze ani argumentovat proc.

Jak můžu vašemu příspěvku dát milionkrát souhlasím? Nejhorší je v domácnosti s wifi routerem mít TV a tiskárnu což jsou statické předměty připojovat po wifi ideálně ve 2,4G a chtít po tom objemný tisk nebo přehrávání 4K když vždy disponují RJ45 konektorem na připojení do sítě jak se to má logicky dělat. Wifi je marketingový doplněk nikoliv stabilní medium pro použítí náročného provozu co potřebuje stabilní přenosové medium, ale to klienti nějak nechápou.

... navíc k tiskárně vždycky stejně vede napájecí kabel z elektřiny tak co je za problém k tomu připojit i UTP. Toto bývá jeden z nejčastějších problémů našich klientů když funguje špatně wifi že si ji vlastně nevhodnou instalací ruší dalším svým zařízením a tiskárny jsou tím proslavené že vysílají na stejném kanálu jako přijímají data. pracuji na helpdesku jednoho ISP a věřte že není v praxi nic snazšího než pochopit že "Co je statické a nepřenáší se má být připojené kabelem, ostatní si připojte na wifi". Pokud začnete doma mít NAS, řešit DLNA, SMART HOME LOXONE tak sami brzy pochopíte že mám pravdu protože taktoto funguje bez problémů.

Nie si sám , aj ja som ťahal kábel a od vtedy žiadny problém !

Zkusil jsi tiskárně přiřadit pevnou IP adresu?

Primo k dotazu. Pokud nutno restart je mozne ze dochazi k vypadkum wifi takze co bylo v tiskove fronte se restartem smaze a lze tisknout znovu. U kabelove musim smazat take to k tisku a provest restart. U wifiove pouzivam tez kabl jinak bych musel mit vypnutou wifi do pc a dalsich zarizeni rod prislusniku. Mozna proto ze levnejsi veci jsou horsi

:Zdravím, mám podobný případ, po koupi tiskárny jsem tiskárnu zapojil přes WiFi, a za několik týdnů tiskárna přestala přes WiFi fungovat, ale přes USB kabel funguje. Vůbes se mi nedaří spojení mezi tiskárnou a laptopem přes WiFi zprovoznit. Díky za odpověď.

Dneska se mi stal podobný problém. Nemohl jsem propojit tiskárnu ani s jedním notebookem. Pořád mi to hlásilo, že se nemohou spojit s tiskárnou, prošel jsem všemožné nastavení a 2h si nad tím lámal hlavu, kde je chyba. Pak jsem si tu přečetl v jednom příspěvku, něco ve smyslu, že lidi dneska mají hodně spotřebičů a že se to tluče, že si berou vzájemně signál. Tak jsem všechno, co má WiFi vypnul a z 0% signálu to skočilo na 40%, a pak mě napadla ještě jedna věc. Máme v bytě dva porty na WiFi, prý je to super kvůli pokrytí všech hluchých míst, hmm. A zajímavé je, že pokaždé se tiskárna hlásila automaticky na vzdálenější port a ten co byl 10 cm od tiskárny ignorovala. Mohl jsem tiskárnu vypínat zapínat, vždy se přihlásila na ten vzdálený. Celou dobu se to hlásí na ten přední a dneska pořád dokola na ten zadní. Pak jsem ho vypl a přihlásila se automaticky na ten, co má 10cm od sebe a hned to bylo 100%.A jinak musím říct, že tu lidi napíšou hromady blbostí a řeší věci, které toho, kdo to potřebuje rychle, ani trochu nezajímají a jen dělají chytré, takže je obtížné se prokousat bláboly a najít řešení. Ale jinak děkuji za ten střípek, který mě nasměroval. A pak dál už jsem fakt ani číst nechtěl...